צילום: shutterstock טעויות בדוחות חניה אינן דבר נדיר, אך טעות כזאת לא קורה כל יום: תינוק בן חצי שנה מירושלים קיבל לאחרונה דוח על חניה במקום אסור.

בן שנתיים וחצי קיבל דו"ח על מהירות מופרזת
ההורים לתינוק, כיום כבר בן שנה וחצי, הופתעו לאחרונה לגלות בתיבת הדואר שלהם מכתב רשמי מעיריית ירושלים הדורש מהם לשלם 150 שקל בטענה שבנם הפעוט חנה שלא כחוק. על פי הדוח, התינוק חנה לפני כשנה במקום אסור בשכונת רחביה - כשהיה בן חצי שנה בלבד. יתרה מזאת, לדברי אמו באותה תקופה כלל לא היתה להם מכונית והיא אינה זוכרת אם שכרה אז רכב."ראוי שהעירייה תבטל את הדוח הבעייתי בגלל הטעות החמורה שעשה פקח העירייה", אמרה השבוע. "ייתכן שהוא טעה לחלוטין ברישום פרטי המכונית". ההורים מבקשים כעת מהעירייה לבטל את הדוח השגוי.

אין זו הפעם הראשונה שבה נרשם דוח לפעוט באזור ירושלים. לפני כשנה וחצי דווח ב-mynet שהוריו של עידן בן השנתיים וחצי, תושב מעלה אדומים, קיבלו דוח על שמו שייחס לו נהיגה במהירות מופרזת. על פי הדוח, הפעוט נהג במהירות של 119 קמ"ש ונקנס על כך ב־750 שקל. "הרצנו סרטים בראש שמישהו מהעולם התחתון גנב את הזהות של הילד ומשתמש בה עכשיו לצרכיו", אמרה אמו.

במשטרה הסבירו אז שמדובר בטעות אנוש והתנצלו בפני המשפחה.

העירייה: "הפרטים אינם מדויקים והטענות באשר למקצועיותו של פקח החניה אינן נכונות.? ?מבדיקתנו עולה כי האם שכרה רכב מחברת השכרה.? ?דוח החניה ניתן כחוק בגין עבירת חניה שביצעו השוכרים והוא ניתן לפי מספר הרכב השייך לחברת ההשכרה.

"חברת ההשכרה העבירה לעירייה את שמם של המשכירים לעירייה כמי שהחזיקו ברכב בתאריך ביצוע עבירת החניה ובטעות הדוח הוסב על שם הבן.? ?לאחר הבדיקה התגלתה הטעות והדוח הוסב ב־11 בדצמבר 2014 על שם האם.? ?לאור זאת תוספת הפיגורים הופחתה והיא נדרשת לשלם את סכום הקנס המקורי בלבד.? ?נציג אגף החנייה העירוני שוחחה עם האב והסבר כמפורט נמסר לו טלפונית".