צילום: Shutterstock תושבי מזרח העיר מעדיפים כי מפקחי הניקיון בשכונותיהם יהיו דווקא עובדים יהודים. הסיבה, לטענתם: המפקחים הערבים אחראים בין השאר על בני משפחתם, ולכן הם אינם מבצעים את עבודתם באופן מקצועי.

איך נראים אתרי התירות בעיר?
מה עושים במזרח העיר שהזבל נערם?
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

תושבי השכונות ואדי ג'וז ושייח' ג'ראח מתלוננים בחודשים האחרונים על מצב ניקיון ירוד, שרק הולך ומחמיר בעקבות המהומות במזרח העיר.לטענת התושבים, הבעיה נעוצה במפקחי הניקיון הערבים, שתפקידם לפקח על הצוותים של עובדי התברואה בשכונות. "לחלק מהפקחים יש קרבת משפחה בדרג כזה או אחר עם עובדי הניקיון, מה שיוצר מחויבות וחוסר נעימות", טוענים בוואדי ג'וז. "יש בהחלט עצימת עין בגלל חוסר רצון להסתבך עם המשפחה". התוצאה, לטענתם: רמת הניקיון אינה משביעת רצון.

מוחמד מאדי, מפעילי השטח בוואדי ג'וז, טוען כי הפתרון הוא להחליף את המפקחים הערבים במפקחים יהודים. "היהודים לא מכירים אף אחד במזרח העיר, לא יהיו טענות של עשיית פרוטקציות, והתוצאה תהיה שכונות נקיות יותר", הוא אומר.

בתוך כך, העירייה מתקשה למצוא פקחי חניה יהודים שיסכימו לעבוד במזרח העיר בשבתות במקום עמיתיהם הערבים, שסובלים מאיומים בלתי פוסקים על חייהם.

העירייה: "המנהלים המופקדים על צוותי הניקיון בשכונות מזרח העיר מפקחים באופן סדיר על תדירות הניקיון. מתקני האשפה המוצבים בשכונות מזרח העיר מפונים באופן סדיר והפתרון אינו נעוץ בשינוי בעלי התפקידים כי אם בשמירה על פעולות הניקיון העירוניות והתנהלות מתאימה מצד התושבים ובעלי העסקים.

"לגבי הפקחים, שיבוץ הפקחים מתבצע על בסיס ענייני ובהתאם לצורכי הארגון. פקחי החניה ימשיכו לבצע אכיפה בהתאם לחוק וכמתחייב".