צילום: הילה רגב ביקורת חריפה על המינויים של ראש העירייה ניר ברקת בשנה האחרונה, שברבים מהם נבחרו אנשים שאינם ירושלמים.

לא ייאמן: נציג הציבור של מוריה גר בבני ברק
למה התנגדו למינוי רב למבשרת ציון?
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

סגן ראש העירייה וראש סיעת 'התעוררות' עופר ברקוביץ' יצא נגד מינויים מרכזיים שעשה ברקת, ובכלל זה לתפקידי מנכ"ל העירייה, ראש הסגל של ברקת, מנהלת האגף לקידום עסקים ומנהל אגף התברואה.ברקוביץ' הצר על כך שלתפקידים הללו ואחרים מונו בעלי משרות שאינם תושבי העיר וקרא לראש העירייה לשקול מחדש את על מדיניותו בנושא ולוודא שהמנהלים הבכירים בדרג המקצועי יהיו ירושלמים או שיידרשו לעבור להתגורר בעיר.

עם זאת הבהיר ראש 'התעוררות' שאין לו שום כוונה לפגוע בבעלי התפקידים המכהנים ושמדובר באנשים מוכשרים וראויים שעושים עבודה מצוינת, אך הוא דורש שמעתה והלאה תהיה העדפה רשמית וחד־משמעית במכרזי העסקה של העירייה למתמודדים ירושלמים.

העיריה: "חוק חופש העיסוק אוסר על מתן העדפה במכרזים על פי מקום מגורים והדבר אחיד בכל הרשויות בארץ ואינו ייחודי לירושלים. העירייה מקבלת לשורותיה עובדים בהתאם לאמות מידה מקצועיות ושואפת להעסיק את אנשי המקצוע הטובים ביותר בכל תחום לטובת פיתוחה של ירושלים. נבחרי הציבור לעומת זאת, מחוייבים להיות תושבי העיר וכן במכרזים שעורכת העירייה לקבלת שירותים ניתן להעדיף ספקים ירושלמים בכפוף לתנאים מסויימים ובהובלת ראש העיר הדבר הוטמע במערכת העירונית ומבוצע".