צילום: אלכס קולמויסקי האשימו את עובדיו הערבים בסיוע למפגעים בהר נוף, טענו שעובדיו מרעילים את האוכל ושהוא מעסיק ומפרנס מחבלים. עכשיו רמי לוי אינו מתכוון לשתוק יותר. הוא אסף ראיות והגיש שתי תלונות במשטרה נגד ארגון להב"ה ומבטיח כי אין בכוונתו להיכנע לאיומים: "אני אמשיך להעסיק ערבים, ובכוונתי להוסיף עוד עובדים ערבים. הייתם רוצים שבאירופה יגידו לכם, 'בגלל שאתם יהודים לא נעסיק אתכם'?".

לא תאמינו איפה גר המאבטח שאבטח את סניף רמי לוי בעת הפיגוע
שוכר נכס מרמי לוי? שכח מלפתוח בשבת
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

לדבריו, בשבועות האחרונים הפך קורבן להכפשות ולשקרים בלתי פוסקים בעקבות התעקשותו להעסיק עובדים ערבים לצדם של עובדים יהודים. "הפיצו כאילו כל העובדים שלי מרעילים עופות ובשרים", הוא אומר. "אך אני לא אכנע לאיומים וללחצים המופעלים עלי לפטר את העובדים הערבים. דווקא העמידה האיתנה שלי מביאה רבים לחזק אותי".לוי מספר כי לאחרונה הוא אסף הקלטות של שיחות טלפון שקיבל, צילומים ממצלמות האבטחה שתיעדו את המפגינים בסמוך לסניפים שלו והודעות שפורסמו ברשתות החברתיות. עם החומר הזה הוא ניגש למשטרה והגיש שתי תלונות, שמתבררות בימים אלה. "אני לא רוצה להרחיב את הדיבור בנוגע לחקירת המשטרה, אבל אני יודע בוודאות שדברים קורים", אומר לוי. "שום דבר לא ירתיע אותי. היה לנו מקרה שגיליתי שקופאית ברשת מתחרה לובשת חולצה של להב"ה בזמן עבודתה. בתום יום העבודה תיעדתי אותה כשהיא מפגינה מול אחד מסניפי". לדבריו, גם הקלטה זו הועברה למשטרה.

עלילות שווא
שמו של לוי עלה לאחרונה לכותרות בסוגיית העסקת ערבים בסניפיו. הנושא עורר הדים בעקבות גל הפיגועים האחרון ואף גרר עימותים והפגנות מצד ארגון הימין הקיצוני להב"ה, הפועל ברוח הרב כהנא וביקש להפסיק את העסקתם של ערבים בסניפיו.

חלקם אף טענו שהמחבלים שביצעו את הפיגוע בבית הכנסת בהר נוף עבדו בסניף שלו בגבעת שאול. "לא עזרו דבריי שהם לא הועסקו על ידי אלא על ידי המכולת המקומית. גורמים קיצונים התעקשו שהם הועסקו על ידי", הוא מספר.

בשבוע האחרון עלה מסע ההשמצה שלב, כאשר ברחבי האינטרנט ובמודעות רחוב בירושלים פורסם כי אדם המתגורר בסמוך ליישוב ביתר מת מדום לב לאחר שאכל דגים שנרכשו במעדנייה שבאחד המרכולים של לוי. בהודעות המכפישות נטען שהאיש הורעל בעקבות אכילת הדגים הטריים. "כתוצאה מזה בן תורה בן 18 שנה עלם חמודות כמה שעות לאחר מכן נפטר", נכתב. על פי הנטען בפרסומים, האירוע שבו אכל הנפטר את הדגים התרחש בליל שבת בבית הרב המקובל בניהו שמואלי.

לאחר מכן חש הצעיר ברע וכמה שעות לאחר מכן מת.

"הרב שמואלי התקשר אלי במוצאי שבת ואמר לי שבתחילה העלילו עליו כי בגללו הבחור נפטר", מספר לוי. "הכל שקר כמובן. הוא התקשר באופן אישי כדי לחזק אותי ואמר לי שמדובר בעלילות שווא. הדגים היחידים שאני מוכר הם דגים קפואים, שמגיעים במארזים סגורים הרמטית ומאוחסנים בפריזרים. לא טרחתי אפילו להבהיר או לפרסם תגובה על הטענות שהועלו נגדי כיוון שידעתי שמדובר בהכפשות בעלי מניעים לא טהורים. זה כמו שיגידו 'אחותך היא כך וכך', ובכלל אין לי אחות, אז מה יש לי לטרוח?".

בסביבתו של הרב שמואלי אישרו את הדברים כשלדבריהם הרב ביקש מתלמידיו להוריד את המודעות שפורסמו באזור.

לטענת לוי, הכפשות מסוג זה לא פוגעות בהיקף הקניות בסניפיו. "אולי באותו יום התעוררו שאלות כאלה או אחרות, אבל בסופו של יום הלקוחות הבינו שמדובר בניסיון סתם ללכלך", הוא אומר.

מחאת המתחרים
בסביבתו של לוי מעריכים כי חלק מהמעצרים של פעילי להב"ה בשבוע שעבר קשורים לתלונות שהוגשו על ידו. למרות המתח בין שני הצדדים, לוי לא נפגש עם אף נציג של הארגון וגם אין לו כוונה כזו. "מה יש לי להיפגש איתם?", הוא תוהה. לעומת זאת, מנהל השיווק של הרשת שלו נפגש עם נציג כזה.

"אפילו לא התעניינתי על מה דיברו שם", טוען לוי. "החיזוק הכי חשוב שקיבלתי היה מנשיא המדינה ראובן ריבלין. הוא התקשר אלי אישית ואמר לי, 'אני תומך בדרכך וראוי שקול כזה יישמע'".
. ניאלץ להמתין שהעניינים בינם לבין עצמם יבשילו ויירגעו".

עו"ד איתמר בן גביר מסר בתגובה בשם להב"ה: "צר לי לאכזב את רמי לוי, מעיון בתיק החקירה עולה כי שמו כלל לא מוזכר. רמי לוי תפס לעצמו נישה בתקופה האחרונה ואני, שמעולם לא השתתפתי בהפגנות מול החנויות שלו, החלטתי בגלל התנהגותו שלא לרכוש אצלו".

ממשטרת ירושלים נמסר כי הוגשו תלונות ונפתחה חקירה.