צילום: מתוך הפייסבוק הבליינים הירושלמים התרגלו לאחרונה לראות בחור מחופש שמסתובב בלילות במרכז העיר ועובר מפאב לפאב. הוא מסתובב בחליפה אדומה־שחורה דקיקה, חובש ברדס ומסכה שמסתירה את פניו ומושך אליו את מבטי העוברים והשבים. כשמנסים להתקרב אליו הוא מתרחק, ועונה רק ששמו הוא "פארק ווין".

נא להכיר: דני, גיבור העל האוטיסט
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

לפעמים אפשר לראות אותו מסתובב בפאבים בירושלים מלווה בחברים שמתלבשים כאנשים רגילים, לא מדבר ולא מתערבב. הוא פשוט שם.מפרופיל הפייסבוק שלו עולה שהוא מתיימר להיות גיבור על ירושלמי. בעמוד מופיעות תמונות שלו בפינות מוכרות במרכז העיר ובפאבים. הגדיל לעשות פאב 'התקליט', שהציב איור שלו בתוכנייה החודשית.

בכמה פוסטים שונים קורא ווין לתפוס פושעים, להגן על אוכלוסיות חלשות, לחלק שמיכות למחוסרי בית החיים בקור ולבצע שאר מעשים נשגבים. בשארית הזמן הוא כותב על חוויותיו, בשפה עילגת שנדמית כמכוונת, ולעתים בסרקזם בולט. פוסטים לדוגמה הם "הלילה שקט מוצ"ש בלילה, רק יצאתי לתצפת, בלי מכות הלילה", או הפוסט שבו הוא טוען שהחברה שלו היא וונדר וומן.

פארק ווין עצמו כחוש למראה והחליפה הדקיקה והצמודה שלו מדגישה את רזונו. "פגשנו אותו בפאב, ניסינו לצלם אותו והוא ברח. בסוף תפסנו אותו והצטלמנו איתו. שאלתי אותו איך קוראים לו והוא השיב משהו בנהימה גרונית בלתי ברורה.

חזרתי על השאלה והוא חזר על התשובה בקול צפצפני, 'פארק ווין'", מספר רע הס, תושב העיר. "לא החלטתי עדיין אם אני חושב שזה רעיון גאוני או מטופש, אבל הוא בלי ספק תופס את תשומת הלב. מעניין באמת מה הסיפור שלו".

חבריו של הגיבור מגלים יותר ביטחון, אם לשפוט לפי התגובות הנלהבות בפייסבוק. אחד המעריצים אף העלה תמונה של פארק ווין, לבוש בחליפתו הדקיקה בשלג הירושלמי בעודו מחזיק שקית לחם, וטען שהוא יצא "לחלק פיתות לעניי ירושלים בקור העז".

פארק ווין: "אני גיבור על שנאבק על החופש של כולנו ונלחם בפשע. הצלתי נערות במצוקה, אני משוטט בלילות בירושלים ומסכן את חיי למען אחרים. בעזרת הדמיון אפשר לעשות נפלאות".