צילום: shutterstock אירועי אלימות קשים נחשבים לדבר נדיר בשכונת מאה שערים המסוגרת, וכשהם קורים הם הופכים לשיחת היום בישיבות וברחוב החרדי. אירוע מסוג זה התרחש בשבוע שעבר בשכונה, כשלביתו של איש עסקים, חסיד 'תולדות אהרון', הגיעו כשלושה גברים, שעל פי החשד נשלחו על ידי אנשים להם הוא חייב עשרות מיליוני שקלים. לאחר שפרצו לביתו, הם הכו אותו וחתכו את פאותיו וזקנו כהתראה מפני הבאות. משטרת ירושלים עצרה שני חשודים שהנתקף ושכניו זיהו.

השם: אחסין אבו־עלי, המגורים: מאה שערים
מאה שערים: דגלי פלסטין ו'בתי ערפאת'
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

הנתקף, המתגורר בסמוך לשוק מאה שערים, עוסק בתחום הנדל"ן, ויחד עם אשתו ניהל חנות יוקרתית. לאחרונה הוא הסתבך עם רשות המיסים ונותר חייב סכומי עתק לספקים ולאנשי עסקים.
בדיון בבג"צ שהתקיים לפני כחודש בסוגיית הכרזתו כפושט רגל, טענו הנושים כי בתביעה כספית אחרת בה חייב בית המשפט את בני משפחתן לשלם 39 מיליון שקל, הם התנהגו באופן פסול והתחמקו מלקיים את חובתם תוך שהם פועלים להבריח נכסים.

על פי הנטען בדיון, באחד המקרים הגיע צוות כונס הנכסים לבית המשפחה על מנת לפרוץ לכספות ולתפוס חזקה בסחורה. דקות ספורות לאחר מכן התרחש במקום מה שנראה כלקוח מסרטי פשע: רכב מסחרי חסם את הכביש, וכמאה אנשים הגיעו לפתח הבית תוך שהם צועקים ומאיימים עליהם שלא ייצאו בחיים, זורקים אבנים ובקבוקי זכוכית, ביצים ופירות. "אירועים אלו התרחשו בהובלת המבקש ורק לאחר זמן מה הצליחו הוא ואנשיו להימלט מהמקום וזאת לאחר שהמנעולן שנמנה עימם נפגע בצווארו מבקבוק זכוכית", תואר בדיון.

באירוע שהתרחש בשעות הערב בביתו של הנתקף הסמוך לשוק מאה שערים השתתפו כשלושה גובים, שלהערכת המשטרה הגיעו על רקע חובותיו הכספיים. הגובים המתינו לקורבן, וכשהתברר להם שהוא שוהה בביתו הם פרצו למקום תוך שהם מחפשים כסף ותכשיטים. במקביל היכו אותו בפניו, גזזו את פאותיו וזקנו ואז נמלטו.

המשטרה שהוזעקה למקום גבתה עדויות מהשכנים ומהנתקף ובהמשך עצרה שני חשודים שזהותם ידועה.