צילום: אלכס קולומויסקי אם אין נאמנות - אין תיקים: בטקס ההצהרה של אשר משאלי, חבר המועצה החדש־ישן מטעם ש"ס, נרשמה אי נעימות כשבהוראת יו"ר המפלגה אריה דרעי לא הוענק לו אף תיק בגלל זיהויו עם היו"ר הפורש אלי ישי. למרות זאת, אנשי דרעי מבטיחים שאם יביע נאמנות מוחלטת משאלי יקבל את התיקים אחרי הבחירות הארציות.

הפתעה: מדוע נציג ש"ס התנגד להנצחת המרן
הקרב על הדירה של הרב עובדיה יוסף
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

בסוף השבוע שעבר מונה משאלי למחליף של חבר המועצה הפורש ויו"ר הסיעה נתי לסרי. על רקע העימותים הגוברים במפלגה הספרדית ספג משאלי, המקורב ליו"ר הקודם אלי ישי, את 'מבחן הנאמנות' שהציבו בפניו אנשי דרעי - כאשר מנעו ממנו לקבל את התיקים מורשת המזרח ונוער נושר, שבהם החזיק לסרי.
גורמים המקורבים לדרעי אומרים שהם מעוניינים לבחון את נאמנותו, אחרי שפטרונו הפוליטי ישי נטש ופתח מפלגה מתחרה. לחשדות בחבר החדש הצטרפה אמירתו שלפני שייכנס למועצה הוא יתייעץ עם רבותיו, אמירה שביטאה ספק בהחלטתו להצטרף למפלגה הוותיקה.

לפני כחודש פוטר משאלי מתפקידו כגזבר ההסתדרות בעקבות בקשתה של ש"ס, וההערכות במפלגה הן שהפיטורים הגיעו על רקע זיהויו הפוליטי. למרות זאת, אנשי דרעי מבטיחים שאם משאלי יביע נאמנות מוחלטת הוא יקבל לידיו את התיקים אחרי הבחירות הארציות הקרובות.

משאלי עצמו אמר בתגובה כי הוא אינו רואה בהוראה הטרייה של דרעי שום פגיעה וחוסר אמון, ובמקביל לפרגון שהוא מפזר כלפי ישי הוא התחייב להיות נאמן לש"ס. "אין ספק שאני כפוף ליו"ר התנועה ולמועצת החכמים, ואני מקווה שהשלום יחזור ואלי יוכל להשתלב אצלנו", אמר.

משאלי, שזכור כמי שנאבק באפליית הבנות הספרדיות, אמר השבוע כי אחרי שתיק החינוך החרדי עבר לידי ש"ס הוא מתכוון להתמקד בסוגיית הנוער הנושר.
בתוך כך הודיע השבוע עוזרו האישי של סגן ראש העירייה צביקה כהן על התפטרותו בעקבות החיכוכים הפנימיים שעלו על רקע הקרע במפלגה.

תגובת ש"ס לא התקבלה עד למועד פרסום הידיעה.