צילום: שלומי כהן המשטרה נערכת לקראת שחרורם מהכלא של שניים מבכירי העולם התחתון, שעשוי להשפיע על יחסי הכוחות בעיר. במקביל, עדויות חדשות על הסכסוך בין שתי משפחות הפשע הירושלמיות שופכות אור על הרקע לתחילתו של המאבק האלים ורווי היצרים שמתנהל בשנים האחרונות בין עברייני הבירה.

התחנה המרכזית: זיהום שאין כמוהו בכל ישראל
הסלב של החרדים חזר בשאלה והפך לנומרולוג
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

חוקרי הימ"ר נכנסו לכוננות לאור העובדה שבקרוב אמורים להשתחרר מהכלא שניים מבכירי העולם התחתון בעיר. הראשון הוא יעקב (עקא) שמעון, שיצא בקרוב לחופשי אחרי שריצה שלוש שנות מאסר על גניבה ואחזקת אקדח. שמו של עקא הוזכר בעבר בהקשר לסכסוך בין משפחת אילוז לירון כהן.גם העבריין הבכיר אלי נעים, המכונה "קוסם", אמור להשתחרר בחודש מרץ אחרי שיסיים לרצות את עונשו על עבירות של סחיטה באיומים. נעים, שהיה יעד מודיעיני מרכזי של משטרת ירושלים, הואשם שהשתלט על קו חלוקת סולר של אדם פרטי. במסגרת זו הוא תקף את האיש ואיים עליו במשך שלושה חודשים, ובמקרה אחד אף היכה אותו מול עיני ילדיו.

נכון לעכשיו לא ברור איך ישפיע שחרורם על מאבקי הכוחות בעיר, אבל עולם התחתון הירושלמי לא היה בכוננות כזו כבר זמן רב.

ובינתיים, במשפחות אילוז וכהן

האחים נמרוד ויניב אילוז וירון כהן היו מעורבים בפרשות מתוקשרות של אלימות וסחיטת דמי חסות. עדויות חדשות שמשלימות את התמונה נחשפו השבוע במהלך משפטו של העבריין יוסי שנגלוף, העוסק בגביית חובות, וכונה בדיון, "אדם מפחיד, מעין רוטוויילר".

מהעדויות עולה שהסכסוך בין שתי המשפחות נולד משותפות עסקית בין דודי אילוז, קרוב משפחתם של האחים אילוז, לבין קבלן שהיה בקשר עם שנגלוף. מפרוטוקול הדיון עולה שאילוז היה חייב כמאה אלף שקל לקבלן. אחרי כמה פעמים שבהן בעל החוב דרש לקבל את כספו, קבעו השניים פגישה בסניף של קפה ג'ו בירושלים. הקבלן הגיע למקום יחד עם שנגלוף, ואילו דודי אילוז הביא עמו את קרוב משפחתו נמרוד אילוז.

במהלך הפגישה התפתח בין הקבוצות עימות מילולי. פרטי הפרשה הגיעו לשוטרי ימ"ר ירושלים, שעצרו את שנגלוף והגישו נגדו כתב אישום. לפי הטענה, בהמשך לסכסוך הכספי נעשה ניסיון חיסול של קרוב משפחה של האילוזים באמצעות מטען חבלה שהונח סמוך למכוניתו. בשלב הזה נכנס לתמונה גם העבריין ירון כהן, והסכסוך החריף.

נכון לעכשיו, כל המעורבים בסיפור, כולל שנגלוף, האחים אילוז וירון כהן נמצאים במעצר וממתינים להתפתחות במשפטיהם. במקביל, שני בניו של כהן שהורחקו מירושלים, חזרו לעיר ונמצאים כעת במעצר בית מלא.

לפני כשבועיים נגזר דינו של יוסי שנגלוף והוא הורשע בעבירות של חבלה בכוונה מחמירה ושלוש עבירות נוספות של סחיטה באיומים בגינן ירצה ארבע שנים בפועל, זאת לאחר הסדר טיעון שנחתם עימו .

עו"ד חיה מלול המייצגת את שנגלוף: "הפרקליטות ובית המשפט לקחו בחשבון את הבעיותיות הראייתית שעלתה במהלך ניהול התיק".