צילום: חיים צח מחזה כזה לא רואים בכל יום: משפחות שהשתתפו בטקסי בר־מצווה שהתקיימו לפני כשבוע בכותל, נדהמו לראות את ראש העירייה ניר ברקת דוהר בג'יפ המרצדס שלו במורד מעלה השלום לכיוון דרך העופל, נגד כיוון התנועה. בהמשך התבהרה הסיבה: ברקת הוזעק לטפל בקריסה של מבנה ברובע המוסלמי, אך למרבה המזל הדרמה הסתיימה בשלום.

בקשה לביזיון בית משפט נגד ניר ברקת
ברקת, הפיגוע ושרשרת הצילומים
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynetהמשפחות החוגגות, שהגיעו מחוץ לעיר, באו במיוחד לחגיגת בר־מצווה שהתקיימה בכותל. קרוב לשעה 11 בבוקר החלו האורחים לצעוד מכיוון רחבת הכותל לעבר שער האשפות, ומשם התכוונו לרדת לחניון גבעתי, ואז נתקלו במחזה הדרמטי. "נדהמתי כשהבחנתי בג'יפ דוהר בירידה שמובילה משער ציון לכיוון שער האשפות, והכל נגד הסדרי התנועה", מספר אחד האורחים. "עצרתי וזיהיתי שמדובר בניר ברקת. הוא נהג בג'יפ עם צ'אקלקה דולקת".

ברקת נסע במהירות לכיוון דרך העופל המובילה לשער האריות והמשיך לכיוון הרובע המוסלמי, שם כבר המתינו לו כוחות המשטרה, היחידה למבנים מסוכנים של העירייה ואנשי היחידה לחירום וביטחון.

בדרך כלל ראש העירייה משתמש בשירותיו של נהג צמוד ולא נוהג בג'יפ שלו בעצמו. אבל כשהגיע אליו המידע על חשש שבית התמוטט על יושביו ברובע המוסלמי בגלל הסופה, הוא ביקש מהנהג שיפנה לו את ההגה ונהג למקום במהירות בכוחות עצמו.

ראש העירייה מחזיק בהיתר מיוחד בשל תפקידו לנהוג תוך הפעלת צ'קאלקה במצב של חשש לסכנה או לאירוע דרמטי, תוך תיאום המסלול עם המשטרה - וכך היה גם במקרה הזה. תחילה סברו בעירייה שמדובר בהתמוטטות של בית והיה חשש כבד לחיי אדם, אך בסופו של דבר התברר שמה שהתמוטט היה רק קיר תמך וגדר ושאין נפגעים.

העירייה: "ברקת הוזעק מיידית לאירוע של קריסת מבנה ברובע המוסלמי, בשלב שבו היה חשש שיש במקום לכודים, והגיע מיד כדי לנהל את כוחות העירייה ואת אנשי היחידה למבנים מסוכנים שפעלו במקום. לרכבו של ראש העירייה יש אורות כחולים מהבהבים של המשטרה ואישורים נדרשים, שנועדו לאפשר לו הגעה מהירה במקרי חירום כגון זה כדי להציל חיים. לשמחתנו האירוע הסתיים ללא נפגעים. אנו דוחים בתוקף את הטענה שהיה סיכון כלשהו בנסיעת החירום".