צילום: ירון ברנר בעקבות המצב הביטחוני בצרפת והתגברות הרצון לעלייה בקרב היהודים במדינה, החלו להישמע קולות של חשש מקרב הקהילה החרדית, ורבנים מובילים מביעים את התנגדותם לעלייה.

עיריית י-ם לקבלנים: הכינו דירות ליהודי צרפת
מזדהים עם הצרפתים: ירושלים תכוסה בדגלי צרפת
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

בעיתונות החרדית המזוהה עם ההנהגה האשכנזית, נטען כי העלאת היהודים בעייתית מבחינה הלכתית כיוון שעל פי הנתונים כ-50 אחוז מיהודי צרפת מתחתנים בנישואי תערובת והם ידרשו לעבור גיור. לדעת אותם גורמים, חלקם אף לא יוכלו להתגייר בשל הדרישות החרדיות לדחות את קבלת הגרים ליהדות.עוד מעלה העיתונות החרדית חשש כי רבים מהם יסרבו לעבור הליכי גיור כשבמקביל חוששים הרבנים שההליך יבוצע באמצעות מכונים ובתי דין שאינם עומדים ברף המחמיר ובהמשך כשיבקשו לחתן את ילדיהם יווצרו נישואי תערובת.

בעיתון 'יתד נאמ'ן פורסמה כתבה מעמיקה מול מחזירים בתשובה ורבנים מגיירים בשאלה "האם הציבור החרדי ערוך לקליטת העולים מצרפת?" לדבריהם, ישנו חשש שיהודים שהקפידו על שמירת מצוות בצרפת יגיעו לארץ, יתערו עם החילונים ויוותרו על הקפדה בשמירת שבת ומצוות.

בעיתון צוטט הרב חיים קנייבסקי כפוסק שמותר לעלות לארץ רק "אם ימצא את עצמו במקום תורני מובהק". ואילו הרב אהרן לייב שטיינמן כינה את הקריאה לעלייה "חיפזון" כשהוא סבור שאין לעלות כלל לארץ כיוון ש"המשיח עדיין עוד לא הגיע". באתר כיכר השבת צוטט שטיינמן בתשובה לרצח במרכול הכשר כי גם בארץ המצב הביטחוני קשה ויהודים נרצחים.

בעיתון 'הפלס' המזוהה עם הרב שמואל אוירבך, נטען כי המניע לקריאה לעשות עליה נובע מתחושת שכרון כוח של הציונות, לה מתנגדת התפיסה החרדית.