צילום: shutterstock הורים בגן בהר חומה טוענים: הגננת משפילה את הילדים שלנו. בעקבות תלונותיהם, שגובו לדבריהם גם בהקלטות סתר שביצעו בגן, זומנה הגננת השבוע לשימוע ולפי שעה החליטה על דעת עצמה לצאת לחופשה ללא תשלום.

הגננות שנהגו לזרוק צעצועים על הילדים
הגננת שאיחלה מוות לערבים
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

כבר זמן מה שההורים לגן ילדים בהר חומה הבחינו בהתנהגות לא רגילה אצל ילדיהם והחליטו לבחון את התנהלות הגננת. הם חשפו לטענתם, שורה של מעשים קשים, ביניהם התנהגות מאיימת, עונשים לא מקובלים ואווירה של פחד בגן.לטענת ההורים, תקופה ארוכה הם התריעו לפני משרד החינוך על תפקודה הבעייתי של הגננת. הם התלוננו כי בגלל צעקותיה קיימת אווירת פחד בגן והילדים כלל לא רוצים להגיע לשם בבוקר. בנוסף, לטענת הורים, הגננת מתנהגת באופן משפיל אל הילדים ומעמידה אותם במשך זמן ארוך צמוד לקיר.

ההורים טוענים כי בכל יום לפני שהילדים אוכלים מעמידה אותם הגננת ובודקת את ציפורניהם באופן משפיל וצורחת על מי שציפורניו לא נקיות. במקרה אחר, כך לטענת ההורים, בחרה הגננת לא להחליף בגדים לילדה שהקיאה רק בגלל שהוריה שכחו להביא בגדים להחלפה.

ההורים החלו לחשוד בגננת לאחר שראו שילדיהם מתנהגים בצורה משונה ולא כפי שהתנהגו בעבר. "כשדיברתי עם הילדה שלי הבנתי שאין שירים בגן ורק בימי שישי ניתן לגשת לפינת הספר. הם ילדים בשיא התפתחותם וצריך לעודד אותם לעיין בספרים ולתרגל את מה שהם לומדים", אומרת אם נוספת.

תקופה ארוכה פנו הורים רבים למשרד החינוך והתלוננו על הגננת, כאשר התלונה הבולטת והשכיחה ביותר מתייחסת לצעקות ולהתנהגות שלה. לאחר שההורים הבינו כי מדובר בתופעה שחוזרת על עצמה, הם החליטו להציב מכשיר הקלטה בגן ולהאזין להתנהלות הגננת לאורך היום. את הקלטות, יחד עם מכתבי התלונה הם העבירו למשרד החינוך.

יחסה הנוקשה לכאורה של הגננת לילדים מצטרף לארבע פניות שהתקבלו החודש בארגון ההורים הירושלמי בחשד לפגיעות בילדים במוסדות חינוך. "הבעיה היא במשרד החינוך. כל עוד אותם נושאים לא מגיעים ללחץ ציבורי, הם פשוט מושתקים במקרים רבים", אומר פז כהן, יו"ר ארגון ההורים בעיר.

"אנחנו משוכנעים שרצף האירועים בצירוף ההוכחות יכול לקשור את הגננת להתנהגות הבלתי הולמת שלה. עם זאת, אין לנו כל רצון שהגננת תיענש ברמה האישית ובטח לא ברמה הפלילית. אנחנו בסך הכל רוצים להבטיח גננת טובה וחינוך טוב לילדים שלנו", אומרים בוועד ההורים של הגן.

"שמנו את הילדים שלנו בגן כשהם שמחים ומלאי אנרגיות וכאשר הגננת אומרת לילדים כמה הם לא מתנהגים יפה, כמה הם מפריעים וכמה הם לא טובים, זה פוגע בדימוי העצמי שלהם".

תגובות:
עיריית ירושלים: "הנושא נמצא באחריות ובטיפול של משרד החינוך, שמעדכן את העירייה בנושא".

משרד החינוך: "השבוע התקיים שימוע לגננת במחוז ירושלים. יצוין כי הגננת החליטה לצאת לחופשה ללא תשלום החל מ־18 בינואר".

ממשטרת ירושלים נמסר בתגובה כי בנושא הוגשה תלונה ונפתחה חקירה.

את תגובת הגננת לא ניתן היה להשיג עד למועד פרסום הידיעה.