צילום: ערן לם התחרות על שוק המוניות מתרחבת: חברת 'גט טקסי' מתכוננים להשקת אפליקציה מיוחדת שתשרת נוסעים מהמגזר החרדי, שעד כה לא השתמשו בשירותיה.

המוניות שיפעלו בשבת ליד מאה שערים
צפו: המחאה היצירתית נגד השאעבס של החרדים
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

במקביל, נהגי המוניות בעיר, שנאבקים בהחלטה לבטל את תוספת התשלום עבור נוסע שלישי, השביתו ביום שני (אמש) את מכשירי הקשר שלהם, מה שהקשה על הנוסעים להזמין מוניות באמצעות התחנות.על רקע המאבק בין חברות המוניות, מתכוונים בחברת 'גט טקסי' – המאפשרת להזמין מונית באמצעות הסלולארי - להשיק אפליקציית הזמנת נסיעות כשרה לטובת נהגים שומרי שבת ונוסעים חרדים. אלה נמנעו עד עתה מלהשתמש בשירותי החברה בגלל השימוש בנהגים ערבים והאפשרות לעבוד גם ביום שבת.

אגב, בעבר פורסם באתר החרדי 'בחדרי חרדים' כי עסקנים חרדים ביקשו להכריז חרם על חברות מוניות שיעבדו בשיתוף פעולה עם גט טקסי, אך הדבר לא יצא לפועל.

על פי ההערכה, האפליקציה הכשרה תאפשר הזמנת מוניות רק בימי חול ואילו בשבת היא תיחסם לשימוש. נהגי המוניות שיבחרו להצטרף למסלול 'שומרי שבת' לא יוכלו להתחבר לאפליקציה ולקבל הזמנות ביום שבת.

באתר ההזמנות באינטרנט ובמוקדי ההזמנות הנייחים יינתן שרות מסוג זה. גורם המעורה בפרטים העריך שהאפליקציה תכלול אלמנטים נוספים המיועדים למגזר החרדי, כהנחות ייעודיות ושמירה על כללי הצניעות המקובלים במגזר. במקביל, תוקם חטיבה ירושלמית שתעניק ייצוג למאות נהגי המוניות בעיר.

בוועד נהגי המוניות מספרים שבעקבות התחרות והטלטלה בשוק המוניות עם הצטרפותה של 'גט טקסי', נוצר ביקוש גדול מצד נהגים שומרי שבת לעזוב את החברות הוותיקות ולהצטרף לטרנד הטכנולוגי שכבש את העולם. בחברת גט טקסי אישרו את הפרטים.

על רקע ההשקה הצפויה בקרוב, החליטו בוועד הנהגים להמשיך את המאבק על מחייתם ובחרו השבוע להשבית את מכשירי הקשר שלהם. "אספנו נוסעים ברחוב, אבל לא קיבלנו הזמנות מהתחנות", אמר אחד מהם אמש.

מחברת "גט טקסי" נמסר בתגובה: "הקמת הצי בבדיקה".