צילום: מתוך הפייסבוק דיירי מעונות רזניק של האוניברסיטה העברית בהר הצופים טוענים: בחדרים נמצאים ג'וקים רבים ועכברים ומהברזים יוצאים מים מזוהמים.

לא תאמינו מה קורה בקמפוס גבעת רם
גם האברכים רוצים מעונות
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

הסטודנטים שבחרו להתגורר במעונות רזניק ידעו כי אלו לא המעונות החדישים ביותר שמציעה האוניברסיטה, אך הם לא ציפו למצוא את עצמם מתמודדים עם תנאים ירודים עד כדי כך. "יש ג'וקים בכל מקום אפשרי, הם אפילו יוצאים מהשקעים", מספרת ל', סטודנטית המתגוררת במעונות. "המטבח הוא משנות ה-40, ככה שהמים בברזים מלוכלכים רוב הזמן. אנחנו לא משאירות ציוד או כלים במטבח, מהפחד שייכנסו לנו ג'וקים לאוכל".סטודנטית אחרת מספרת כי הבעיות בצנרת מגיעות גם לחדר המקלחת. "כל שבוע שני יש סתימה", היא מסבירה. "מתקנים וזה חוזר עוד פעם. יש לי נמלים בחדר על בסיס קבוע. החתולים נוברים בזבל ומפזרים את כולו ברחבה מול הבניינים, ואז מכניסים חלק ממנו פנימה".

אחדים מהסטודנטים מספרים כי נתקלו גם בעכברים. "לפני כמה שבועות מצאתי עוד עכבר במטבח", אומרת ג'. "אנחנו מבקשים רק את המינימום, אנחנו רק רוצים לבשל בשקט ולשמור על הבריאות שלנו".

האוניברסיטה העברית: "כל תלונה של סטודנטים על בעיות סניטריות במעונות, מטופלת באופן מלא על ידי אנשי מקצוע מיומנים אשר מוזמנים לטפל בבעיה באופן מיידי. בשבוע שעבר התקבלה במעונות רזניק תלונה מסוג זה, הנהלת המעונות שלחה מדביר עוד באותו היום והוא ערך טיפול גורף ומקיף בכל הבניין בו התגלתה הבעיה. כל סטודנט שיש לו בעיה יכול לדווח עליה 24 שעות באמצעות אתר האינטרנט של המעונות או לפנות למשרדי המעונות או למשרדי הפקיד התורן אשר זמינים לרשות הסטודנטים באופן מלא".