צילום: shutterstock מקרה יוצא דופן התרחש לאחרונה בבית משפט השלום בירושלים, כאשר הפרקליטות החליטה לחזור בה מכתב אישום המייחס לנאשם עבירה של תקיפת בן זוג, ושינתה אותו לעבירה של תקיפה "בלבד". הסיבה: הנאשם הוכיח באמצעות אתרי היכרויות כי האישה שתקף לא נחשבה באותה עת לבת זוגו.

לא עשתה כביסה וחטפה מכות
נכנסו לאכול חמין - אכלו מכות
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

הסיפור החל כאשר צעירה תושבת העיר הגישה תלונה במשטרה נגד מי שנחשב כבן זוגה, לאחר שטענה כי היכה ותקף אותה מספר פעמים במסגרת ויכוח שפרץ ביניהם.המשטרה פתחה בחקירה, עצרה את בן הזוג והעבירה את החומר בעניינו לפרקליטות מחוז ירושלים. שם, על סמך הראיות שגובשו במשטרה, הוחלט על הגשת כתב אישום נגד הגבר בגין עבירה של תקיפת בן זוג.

על פי הדין הפלילי, עבירה של תקיפת בן זוג חמורה כפליים גם בעונשה וגם בחומרתה מעבירה של תקיפת אדם שאינו בן זוג.

במהלך הדיונים טען הנאשם כי הוא והמתלוננת אכן מנהלים קשר רומנטי, אך המצב לא היה כך בזמן שבו מייחסים לו את עבירת התקיפה. יחד עם פרקליטו, עו"ד אריאל עטרי, טען הנאשם כי המתלוננת קיימה קשרים רומנטים עם אחרים בזמן שלכאורה תקף אותה.

על מנת להוכיח את הדברים הגיש עו"ד עטרי לבית המשפט בקשה לחשיפת הפרטים אודות המתלוננת. בין היתר ביקש הנאשם לחשוף את פעילותה של באתרי היכרויות שונים, וכך לחשוף שבזמן ביצוע העבירה היא קיימה קשרים רומנטיים עם גברים אחרים.

במכתב הבקשה החריג ציין הנאשם מספר אתרי היכרויות מאוד פופולאריים, טען כי למתלוננת יש כרטיס חבר באתרים הללו וביקש לחשוף את פעילותה.

הבקשה עברה לידי הפרקליטות וזו החליטה לחזור בה מסעיף העבירה בכתב האישום המייחס לנאשם תקיפת בן זוג, ושינתה אותה לעבירה של תקיפה סתם.

עו"ד עטרי: "הגדרת בן זוג הפכה להיות נזילה בימינו. יש לברך על כך שטענתנו שאין לקבל מצב של בת זוג אחת למספר גברים, בו זמנית, - התקבלה, ולפיכך בוטל האישום המקורי נגד מרשי".