צילום: דניאל ויינשטיין החרדים במועצה ממשיכם במאבקי השבת: במכתב שנשלח לפני מספר ימים על ידי חברי המועצה יצחק פינדרוס, סגן ראש העירייה יוסי דייטש ושלמה רוזנשטיין (יהדות התורה) ליועץ המשפטי לעירייה עו"ד אלי מלכה, דורשים השלושה הבהרות כיצד בתי עסק בעיר פועלים בשבת למרות חוק העזר העירוני שאוסר זאת.

הקרב על פתיחת קפה בצלאל
שלושת העסקים שהחליטו: פותחים בשבת
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

השלושה דורשים את אכיפת החוק לאלתר, להעלות את הנושא לדיון במועצת העירייה ו"להפסיק את הסאגה", כך לדברי פינדרוס.חברי המועצה מדגישים כי כוונתם לשלושה בתי קפה ומסעדות הפתוחים בשבת: קפה בצלאל, מסעדת המנזה ועזה 40.

לפני כחודשיים יזמו פינדרוס ורוזנשטיין הקמת עמותה בשם "רוח ירושלמית", הנוהגת לערוך הפגנות "לייט" בסמוך לבתי העסק הפועלים בשבת. ההפגנות נערכות בימי שישי בסמוך לבתי העסק ומסתיימות עם כניסת השבת, וכוללות בדרך כלל זמירות, פיוטי שבת וריקודים.

במכתב שכותרתו "אי אכיפת חוק העזר העירוני" כותבים השלושה: "הרינו פונים אליך לאחר אין ספור פניות לכלל גורמי הפיקוח והאכיפה בעירייה, בעניין אכיפת חוק העזר העירוני של פתיחת עסקים וסגירתם".

הם מדגישים את התופעה לפיה לאחרונה התרבו מספר בתי האוכל הפתוחים בשבת ומתרכזים בעיקר באלו שנפתחו במרכז העיר. "ברצוננו לציין, שבאם בעיני גורמים מסוימים לא מוצא חן מאיזו סיבה שהיא לשון חוק העזר העירוני או משמעותו, יואילו להביא הצעה מתוקנת למועצת העירייה כפי שנדרש. במערכת שלטונית מסודרת לא ינקטו בהתעלמות מוחלטת מאכיפת החוק", הוסיפו במכתב.

מקפה בצלאל וממסעדת עזה 40 נמסר כי הם פועלים על פי הוראות חוק העזר העירוני תוך כדי שמירת כל הכללים של מניעת רעש, הפעלת מוסיקה ופעילות המתבצעת בתוך כותלי בית העסק.

מהעירייה נמסר כי אין שינוי במדיניות העירייה מהשנים האחרונות באשר לסטאטוס קוו בירושלים.