צילום: shutterstock עובדת במוסד לביטוח לאומי הגישה תלונה במשטרה נגד בכיר שהיה ממונה עליה, אחרי שספגה ממנו לטענתה הטרדות מילוליות ופיזיות בעלות אופי מיני. אחרי שנים שבהן הוטרדה לטענתה ללא הרף פנתה העובדת לממונים עליה, אך במקום להעניש את המטריד הם הציעו דווקא לה לעזוב את תפקידה.

ההצגה שתלמד את השוטרים לא להטריד מינית
"השוטר רצה להתערב שהחזה שלי מסיליקון"
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

בפרוטוקול הבירור שנעשה איתה נכתב, "יש חוסר תקשורת בינך לבין הממונה עלייך ואני ממליץ לך לצאת משם למקום יותר נוח".סיפור ההטרדה החל לפני כמה שנים כשהעובדת נכנסה לתפקידה הנוכחי בביטוח הלאומי בעיר. המתלוננת עובדת במוסד כבר למעלה מעשרים שנה וסובלת לטענתה במשך שנים מהערות, הטרדות ומעשים מגונים מצד הממונה עליה, שנחשב בכיר בארגון. "הוא היה קורא לי למשרד בבוקר ואומר לי משפטים כמו, 'בואי נראה מה לבשת היום', 'את יודעת שהייתי אמור להיות גניקולוג' או 'אני רואה רנטגן ויודע באיזה צבע התחתונים והחזייה שלך'".

לטענת המתלוננת, בכמה מקרים הבכיר קרא לה לחדרו, נצמד אליה ונגע לה בחזה. "ברגע הוא הפך תוקפני וחם מזג", היא טוענת. "באחד המקרים הוא קרא לי לראות משהו במחשב. הבטתי במסך וראיתי סרטון פורנוגרפי. הוא שאל אותי, 'מה את אומרת על זה?' אמרתי לו שזה דוחה וברחתי מהמשרד".

גם אחרי שהעובדת התלוננה וסיפרה לממונים עליה במוסד לביטוח לאומי שהיא סובלת מהתנכלויות חוזרות ונשנות מצד הבכיר, היא לא קיבלה לטענתה מענה ראוי. "אחרי שאזרתי אומץ להוציא את הדברים החוצה הציעו לי לעזוב את התפקיד, אחרי שנים של עבודה", אמרה.

בפרוטוקול הדיון שהגיע לידי "ידיעות ירושלים" נכתב שהבכיר הודה בחלק מהמעשים המיוחסים לו וטען שהוא אכן העיר הערות אישיות אך לא התכוון להטריד, אלא התבטא בהומור. בכל מקרה הוא ציין שהוא כבר חדל להתבטא בצורה הזאת.

בהמשך, אף על פי שהודה בחלק מהמעשים, הוצע דווקא למתלוננת לעבור תפקיד. המתלוננת אמרה שהיא לא רוצה שיזרקו אותה למקום שבו יהיה לה רע ושהיא תהיה בדיכאון ממנו, ובתגובה טענו הממונים עליה שהם מאמינים שיש מקום חדש שבו היא תוכל לעבוד באווירה טובה.

הנציבות: "העובדת הגישה תלונה לנציבות שירות המדינה ולאחר מכן הוגשה על ידה תלונה במשטרה. במקביל, אגף המשמעת בנציבות בוחן הליך מינהלי על פי החוק ובעניין זה פנה לב"כ היועץ המשפטי לממשלה להתייעצות".

המשטרה: "מתנהלת חקירה בנושא".