צילום: גיל יוחנן צעיר חרדי תושב ירושלים נעצר לאחר שנחשד בתקיפה באיומים של אשתו. אביו שהגיע לדיון בעניינו ביקש לשחררו בטענה מעניינת: "הוא האופה הראשי של מפעל המצות המשפחתי, ואי אפשר לדחות את פסח".

ירושלים 2014: מצות ללא חשש סמארטפון
מפחיד: איים לפגוע בעורך דינו "כמו בבניין כלל"
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

לפני יומיים (יום א') התקבלה במוקד מרחב מוריה שיחת טלפון בה נשמעה אישה כשהיא בוכה וממלמלת "בעלי, בעלי". שוטרים שהגיעו למקום גילו במקום את האישה יחד עם שתי בנותיה הקטנות ושאלו לפשר השיחה. לאחר בירור עלה כי הבעל, בשנות ה-20 לחייו, איים על אשתו שירצח אותה ויבתר את גופתה, זאת לאחר סכסוך שפרץ בניהם. השוטרים לקחו מיד את הבעל לחקירה, שם טען בין היתר כי הוא מטופל בכדורים, ומזה זמן הפסיק ליטול אותם.נציג המשטרה, רס"מ שלומי בן דור, סיפר כי האישה התלוננה בעבר על מקרי אלימות אך ויתרה לבעלה ולא הגישה תלונה במשטרה. במהלך הדיון שהו באולם גם הוריו של הצעיר החשוד שביקשו לדבר. האב ביקש לשחרר את בנו, בטענה כי הוא האופה הראשי של מפעל המצות אותו מנהלת המשפחה, והוא מאוד זקוק לו בדיוק בתקופה הנוכחית.

בתום הדיון ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו של החשוד, ולמרות בקשת האב, החליטה השופטת מרים קסלסי על הארכת מעצר של שלושה ימים.

פרקליטו של החשוד, עו"ד שאול עזרא: "בית המשפט טעה בהחלטתו לעצרו את מרשי. מדובר בעבירות איומים בלבד שלא מקימה עילת מעצר, מה עוד שהוצגה חלופת מעצר ראויה".