צילום: גיל יוחנן שנה אחרי שבג"ץ החליט להחזיר את ההכרעה בסוגיית פתיחת הסינמה סיטי בשבת לעירייה - נראה שלא השתנה דבר. עד כה לא כונסה שום ישיבה בנושא והעניין לא עלה להצבעת חברי המועצה. כעת מתכוונים בסיעות מרצ ו'התעוררות' לעתור מחדש לבג"ץ נגד העירייה וראש העירייה, הפעם בטענה לביזיון החלטת בית המשפט.

היוזמה המקורית של החילונים
מועצת העיר: רוב נגד פתיחת סינמה סיטי בשבת
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

הסיעות טוענות שראש העירייה נוקט בסחבת מכוונת במשא ומתן עם בעלי המתחם ונציגי משרד האוצר, שמעוניינים לאשר את פתיחתו בשבת למען תושבי העיר החילונים.כזכור, בפסק הדין שנתן בג"ץ לפני כשנה נקבע שהעירייה תישא ותיתן עם נציגי הבעלים במטרה להגיע להסכם חדש ותביא את ההכרעה בסוגיה להצבעת מועצת העירייה. הטענות העיקריות נגד ברקת הן שהוא חושש ממחאה חרדית ולכן נמנע בכוונה מלקדם את המהלך. עוד טוענים בסיעות החילוניות שבשנה האחרונה ניסתה העירייה להשתיק את המחאה באמצעות הבטחה להטבות וסיוע לבעלי העסקים.

לפני כחצי שנה הגיש עו"ד יוסי חביליו, בשם סיעת התעוררות, בקשה דומה, אך בית המשפט קיבל אז את עמדת העירייה שלפיה מבצע צוק איתן ובעיות נוספות עיכבו את המשא ומתן שלה עם הבעלים. כעת, משחלפה שנה מהכרעת בג"ץ, מתכוון עו"ד חביליו להגיש מחדש את העתירה.

בחודש האחרון היתה אמורה להתקיים פגישה ראשונה בין נציגי העירייה לאנשי סינמה סיטי, אך זו בוטלה. גם אם העתירה תתקבל וברקת יידרש להביא להצבעה מחודשת, ההערכה היא שהרוב הדתי והחרדי במועצה ימנע את אישור פתיחת המתחם בשבתות, כפי שעלה במשאל שערך "ידיעות ירושלים" לפני כשנה.

העירייה:?"אנו ממשיכים לנהל משא ומתן מול חברת שפיר ויזמי הסינמה סיטי בהתאם לפסק הדין. אכן אמורה הייתה להתקיים ישיבה נוספת בנושא בין הצדדים בראשות מנכ"ל העירייה ונציגים בכירים ממשרד האוצר אלא שבשל פטירת אימו של המנכ"ל וישיבתו באבל נדחתה הישיבה לתחילת שבוע הבא.

"יוער כי בית המשפט העליון קבע בעבר כי 'לא הובאו בפנינו אינדיקציות לחוסר תום לב העירייה בקיום פסק הדין או לניסיונות מצידה לעכב את ניהול המשא ומתן'.? ?השופטים הסבירו כי 'בפסק הדין הנדון אושרה הסכמת הצדדים לפיה ינוהל משא ומתן, אך לא נקבעו בו מועדים לתחילתו או לסיומו'".