צילום: shutterstock שופטת בית משפט שלום בירושלים החליטה בצעד חריג לזמן את מפקדם של שוטרים שעצרו חשודים - לדיון בבית המשפט, לאחר שנטען כי שוטריו מנעו מעציר אוכל ושתייה. בנוסף היא ביקשה ממנו לשקול תביעת נזיקין נגד המשטרה, שהעדיפה להימנע ממבוכה ושחררה את החשוד.

המחדל שהוביל לשחרורו של אוהד בית"ר
לאיפה נעלמו אצבעות החשיש מדירת החשוד?
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

תחילת הסיפור לפני כשבוע, אז עצרה המשטרה צעיר תושב ירושלים בחשד שהגיע לדירה ובה כמות גדולה של זיקוקין דינור, אותם ככל הנראה התכוון למכור.החשוד נלקח למעצר ויום למחרת הובא בפני שופט. אלא שבדיון להארכת מעצרו טען החשוד כי במהלך השעות בהן היה עצור נמנעו ממנו אוכל ושתייה והוא כלל לא ישן. בצעד חריג החליטה שופטת בית משפט השלום דורית פיינשטיין לזמן את ראש מפלג תשאול בימ"ר, להגיע לדיון הקרוב ולהסביר את מעשי שוטריו.

"אני מורה כי פרוטוקול הדיון יעבור לקצין תלונות הציבור של המשטרה ולדיון הבא יגיע ראש המפלג בכדי לתת הסברים", כתבה השופטת. "אני סבורה כי במקרה הזה יש לשקול תביעת נזיקין כנגד המשטרה".

אלא שלאחר הדיון קיבל החשוד הודעה כי הוא משוחרר, ואין צורך לקיים דיון נוסף בעניינו. כרגע לא ברורה סיבת השחרור, שכן רק כמה שעות קודם לכן ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו.

פרקליטו של החשוד, עו"ד דוד הלוי: "בית המשפט התבטא באופן חריף ביותר כלפי המשטרה ואף קבע כי מתקיימת עילה לתביעת נזיקין".

תגובת המשטרה: "משטרת ירושלים מביעים תמיהה על פרסום כתבה הכוללת אי דיוקים בלשון המעטה ופרטים שאינם מאומתים עם גורמים רשמיים.

"עם זאת בתום חקירת החשודים לפנות בוקר בשל מחסור במקומות כליאה בבית המעצר, הוחזרו למשרדי הימ"ר שם קיבלנו מזון ושתייה של השוטרים.

"כעבור מספר שעות הובאו לדיון בבית משפט לשם הארכת מעצרם. בית משפט נאות לבקשת החוקרים והאריך את מעצרם של החשודים ב-3 ימים נוספים והנחה לקיים בירור באשר לטענותיהם".