הקרב על המגלשה: המתקנים בגן המשחקים "יהודה המכבי" בשכונת מקור ברוך כוללים מגלשה, שלוש נדנדות וחמישה ספסלי ישיבה בלבד. מדובר בגן המשחקים היחיד בשכונה, שבה למעלה מ-6,000 ילדים. התושבים מתלוננים כבר זמן רב שגן המשחקים עלוב, חסר ורחוק מאוד מלספק את צורכי השכונה, אך לטענתם דבר לא השתנה.

פרויקט מיוחד: גן משחקים לעיוורים
איפה הוקם מקווה במקום גן משחקים
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

לטענתם, הגן עמוס תמיד בילדים ואמהות ומתאפיין בעיקר בקולות הבכי של ילדים מתוסכלים שלא מצליחים לעלות על המתקנים בגלל התורים הארוכים.אמהות רבות מתלוננות כי אין להן מקומות ישיבה בעת שהן נאלצות להמתין שעות ארוכות כדי שהילד שלהן יצליח לעלות על מתקן כלשהו. בנוסף, התושבים מתלוננים שהגן מוזנח ושחלקו הגדול אינו מרוצף ומכוסה באדמה. החלק שכן מרוצף באספלט זקוק לשיפוץ ומסכן את הילדים, שרבים מהם כבר נתקלו במהמורות, נפלו ונחבלו.

התוצאות של ההזנחה בגן השעשועים לא מאחרות לבוא: הילדים משתעממים מכיוון שהם לא מוצאים עניין בגן המוזנח ובסוף השבוע שעבר הם מצאו פתקי בחירות שהושלכו בקרבת מקום, העלו אותם באש והשליכו אותם למכולה סמוכה. עקב כך המכולה עלתה באש ופרצה שריפה במקום.

בשכונה טוענים שמזה זמן רב העירייה מבטיחה כי הגן ישופץ במסגרת תוכנית רחבה יותר לשיקום השכונה כולה, אך לטענתם מאסו כבר בהבטחות ודורשים שיטפלו בגן קודם כל.

העירייה: "גן 'יהודה המכבי' נכלל לשדרוג במסגרת תוכניות העבודה ובמהלך השנה יחל שדרוגו. יש לציין כי שלב תכנון הגן מחדש נעשה בשיתוף המינהל הקהילתי, רובע מרכז ונציגי התושבים ועל כן תמוה כי ישנן תלונות של תושבים".