צילום: יורם כהן בשבועות האחרונים התחילה העירייה בהכשרת מגרש בן חצי דונם בצומת הרחובות רקנטי-זרחי, על מנת להפוך אותו לגינה קהילתית לטובת ההולכים על ארבע.

אלא שכעת החרדים מתנגדים להקמת הגינה באזור המדובר, בטענה כי הוא סמוך לשני מוסדות חינוך חרדים.

מדוע מתנגדים החרדים להקמת בית קברות לחיות?
יחידת הכלבנים - גרסת הכיפה השחורה
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

חברי המועצה החרדים, ביניהם יוחנן ויצמן (יהדות התורה), טענו כי ניתן לאתר מקום אחר עבור הגינה, והעלו את הסברה כי ילדים חרדים רבים מפחדים מכלבים. עם זאת, יש לציין כי מדובר בגינה מגודרת לחלוטין ונעולה בשערים, וכי מוסדות החינוך מרוחקים מהגינה לפחות ב-500 מטר.בשל הרכב האוכלוסייה המגוון בשכונת רמות, הוחלט בעירייה כבר לפני למעלה משנה על הקמת שני מינהלים קהילתיים נפרדים: האחד חרדי והשני פלורליסטי. הקמת הגינה לשחרור כלבים תואמה בין העירייה לבין המינהל הקהילתי הפלורליסטי.

יו"ר המינהל הקהילתי הפלורליסטי, עו"ד זאב לנדנר:"הגינה לשחרור כלבים תקום כמתוכנן. קיימת דרישה בשכונה לגינה כזו, ולדעתי יש הולכים על שניים שהם מסוכנים יותר מאשר ההולכים על ארבע".

העירייה: "פארק לשחרור כלבים הינו אתר מגודר בטוח ומוגן המאפשר לבעלי הכלבים לשחרר באופן בטוח וחוקי את הכלבים לפעילות ספורט והנאה. המקום עונה על הצורך של הכלבים ובעליהם ויחד עם זאת נבנה כך שלא יהווה סכנה לאחרים ובכלל זה מוסדות החינוך והתלמידים באזור.הקמת הפארק תקטין את כמות הכלבים המשוחררים על ידי בעליהם בסביבה , פעולה שתחשוף את התלמידים באופן בטוח לכלבים דבר שיקטין את חששם".