צילום: EPA עובד מדינה בשירות המדינה האסלאמית: פרקליטות מחוז ירושלים הגישה לאחרונה כתב אישום לבית המשפט המחוזי בעיר נגד תושב ירושלים, עובד משרד הבריאות, שמואשם שניצל את ההטבות שניתנו לו כעובד מדינה כדי לנסות להצטרף לארגון דאע"ש.

העיר העתיקה: 'דגלי דאע"ש' על גגות הבתים
מדאיג מאוד: שלט של דאע"ש נתלה בנצרת
הצצה אל תוך הקואליציה הערבית נגד דאע"ש

כתב האישום הוגש נגד חליל חליל, תושב העיר בן 24, על עבירות של ניסיון חברות בהתארגנות בלתי מותרת, ניסיון מגע עם סוכן חוץ וניסיון יציאה מהארץ שלא כדין. על פי כתב האישום ניסה הנאשם להצטרף לארגון דאע"ש, טס לטורקיה, הגיע סמוך לגבול עם סוריה וזאת כדי לפעול במסגרת הארגון בשטחי סוריה.חליל הוא תושב ישראלי המתגורר בירושלים, עובד מדינה מטעם משרד הבריאות. על פי כתב האישום, בנובמבר 2014 הוא החליט לטוס לטורקיה יחד עם חברו ומשם לחצות את הגבול לסוריה במטרה אחת: להצטרף לשורות ארגון המדינה האסלאמית הפועל בה.

לשם כך הוא רכש עם חברו כרטיסי טיסה לאתונה, משם עברו לאיסטנבול והמשיכו לעיר אדנה הנמצאת בסמוך לגבול תורכיה-סוריה. את הכרטיסים רכש תוך ניצול הטבה לה הוא זכאי כעובד מדינה.

על פי האישום, כשהשניים הגיעו לעיר אדנה אסף אותם רכב שבו היו שלושה אנשים נוספים והם החלו לעשות את דרכם לעבר הגבול עם סוריה. במעשים המתוארים בכתב האישום ניסה הנאשם להפוך לחבר בהתאגדות בלתי מותרת, ניסה לקיים ביודעין מגע עם סוכני חוץ ללא הסבר סביר וכן ניסה לצאת ביודעין מישראל לסוריה.

"תופעה של יציאת אזרחי ישראל או תושביה לזירת הג'יהאד בסוריה כדי להשתתף בלחימת המורדים נגד הממסד הסורי טומנת בחובה אפשרות של ממש שההכשרה האידיאולוגית והצבאית אותה יעברו שם תנוצל על ידם לצורך פעילות חבלנית עוינת נגד מטרות ישראליות", נכתב באישום.