צילום: בשמת איבי לידיעת שורה ארוכה של סלבס ואילי הון, ביניהם שר החוץ איווט ליברמן וארקדי גאידמק: קנלה, מסעדת היוקרה ברחוב שלומציון, תיסגר לאחר שהושכרה השבוע. השוכר הוא גיא קמחי, בעלי מסעדת 'לה בוקה' במושבה הגרמנית.

קמחי יעביר לשם את פעילות המסעדה שלו, האמורה להתפנות מהמבנה במושבה בעקבות תוכנית בנייה במתחם.

מיהו השר האמריקאי הבכיר שביקר בקנלה?
אשת המאסטר שף שנחתה בקנלה
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

קנלה, שנפתחה בראשית המילניום על ידי איש העסקים סימו טובול, היוותה ציון דרך במסעדנות בעיר והציעה לראשונה גורמה איכותי וכשר. השף שפתח את המקום היה מרכוס גרשוביץ, יוצא מסעדת רפאל הידועה מתל אביב, כיום השף והבעלים של מסעדת אנג'ליקה ברחוב המלך דוד.אח"מים, פוליטיקאים, אוליגרכים וידוענים רבים פקדו את קנלה בשנות פעילותה, אך הבולטים בהם שגילו חיבה וחזרו פעמים רבות לארוחות מפוארות היו ליברמן וגאידמק. עם השנים והתחלופה של השפים במטבח ירדה קנלה מגדולתה, אך עדיין מדובר במקום מבוקש המגיש אוכל מוקפד ואיכותי. מי שהייתה אחראית על האוכל הזה בשנה החולפת הייתה ג'קי אזולאי, יוצאת מאסטר שף, אך לאחרונה ההתקשרות בינה לבין המסעדה הופסקה.

טובול: "השכרתי את העסק לקמחי מ'לה בוקה' החל מהשבוע הנוכחי. הוא יכול היה לעשות שימוש גם בשם 'קנלה', אך לצערי ישנה את השם ל'לה בוקה'. החלטתי לעשות את המהלך כי מרכז העסקים שלי נמצא במודיעין ולא יכולתי לנהל מרחוק את המסעדה. עם זאת, נושא המסעדנות נמצא אצלי בדם ואני בטוח שאחזור בעתיד לתחום".

קמחי בתגובה: "סיימתי חוזה של עשר שנים. היינו בקומה שנייה ורבים לא האמינו שנצליח. בגלל תוכניות הבנייה אנחנו מחויבים לעבור מקום, ולכן החלטתי להגדיל את המסעדה לשטח של כ־300 מ"ר במקום 200 מ"ר כיום, לשפר את הנגישות, ובעיקר לשנות אזור למרכז העיר.

"אני מאמין בפוטנציאל שיש לרחוב שלומציון המתפתח. יש שם כבר 'שיק' של מתחם מסעדות ובתי קפה מובילים כגון קפה קדוש וגם סניף של קפית ועכשיו משפצים שם את הרחוב כולו. הפתיחה במיקום החדש צפויה בתחילת חודש מאי".