צילום: shutterstock דו"ח הנסיעות לחו"ל של עובדי העירייה לשנת 2014 חושף: מיכל שלם, ראש לשכתו של ראש העירייה, נמצאת בראש רשימת הטסים, בצוותא עם ברכי ספרונג, יועצת ראש העיריה לקשרי חוץ. אגף הספורט רשם לא פחות משבע גיחות אל מחוץ למדינה.

ירושלים: הילדה הכניסה את הראש לכסא - ונלכדה
ירושלים: משטר האימים בביתו של סוכן השב"כ
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

עלות נסיעותיה של שלם וספרונג היו בפער ניכר לעומת הוצאות העירייה על עובדים אחרים שנסעו לחו"ל. כך, נסיעותיה של שלם ושל היועצת לארה"ב, לקנדה ולאוסטריה עלו לעירייה כ־75,000 שקל.עוד עולה מהנתונים כי שני לילות ששהתה שלם בווינה עם יועצת קשרי החוץ, עלו 14,000 שקל, בעוד נסיעה של חמישה ימים של מנהלת אגף שירותי החניה לתערוכה בתחום החניה שהתקיימה באמסטרדם עלתה למשלם המסים כ־7,500 שקל בלבד.

"נסיעות בתפקיד הן דבר חיובי, אנחנו לא חיים בגטו, אך הן לא פרס לעובד", אומר חבר המועצה פפה אללו שיזם את חשיפת הדו"ח.שאר הנסיעות ב־2014 התמקדו ברובן בנושאי ספורט וקליטת עלייה.

מרבית הנסיעות לאירועי קליטת עלייה, שמומנו בידי רשות הקליטה בעירייה, ניתנו דווקא לעובדי חברת אריאל ולא לעובדי עירייה. בתחומים חברתיים יותר, כמו קידום נוער או אגף החברה, הנסיעות מומנו ברובן מכספי תורמים.

האגף שנהנה ממרבית הנסיעות השנה הוא הספורט. בין נסיעותיו: קונגרס בדרום אפריקה, סימפוזיון באתונה ותערוכות ומרתונים באירופה ובארה"ב. למרות זאת, ההוצאות השנתיות של כלל המחלקה הסתכמו בכ־28,000 שקל בלבד.

העירייה: "ראש הסגל מובילה את האסטרטגיה ואמונה על מערך גיוס הכספים של ירושלים. יודגש כי במהלך הנסיעות שהתקיימו בשנת 2014 גייס ראש העירייה בסיוע הצוות שליווה אותו יותר מ־240 מיליון שקל. בניגוד לנטען, העלות הכוללת של הצוות שנלווה לראש העירייה בנסיעותיו השונות מסתכמת ב־60 אלף שקל עבור שתיהן יחד.

"באשר לרכזי הקליטה, הם מועסקים כפרויקטורים באמצעות חברת אריאל אולם הם מוכוונים מקצועית על ידי העירייה ומהווים חלק אינטגרלי מצוות רשות הקליטה.

"כל הנסיעות של עובדים אלו אושרו באופן מוסדר בהתאם לנוהל נסיעות לחו"ל כמו גם בוועדת הכספים והינן חלק מההסכם החתום וממחויבות העירייה אל מול מימון שכרם ב-75 אחוז על ידי משרד הקליטה".