צילום: גיל יוחנן יו"ר המינהל הקהילתי בגבעה הצרפתית, אלי רוזנפלד, יוצא בדרישה יוצאת דופן לבצע אבחון לנהגים הפלסטינים הנוהגים בכבישי הבירה. הבקשה מגיעה בעקבות אירוע הדריסה הקשה שארע בשבוע שעבר בכניסה לגבעה הצרפתית.

ירה במחבל מפיגוע הדריסה ומקבל איומים על חייו
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

הצעת המינהל הקהילתי למשטרה היא לקיים אבחון לכל נהג פלסטיני המחזיק במכונית ונוסע בה בירושלים ולנסות להרכיב ממנו פרופיל אישיותי. "אני יודע שמדובר במשימה לא פשוטה ואפילו מורכבת, אבל צריך להתחיל באבחון כל אחד מהנהגים הפלסטינים ולזמן אותם לתשאולים במשטרה כדי לעמוד על כוונותיהם, דעותיהם ומידת המסוכנות שלהם", אומר יו"ר המינהל הקהילתי.לפני מספר ימים קבעו המשטרה והשב"כ כי הדריסה בתחנת האוטובוס בשבוע שעבר הייתה פיגוע לאומני ולא תאונת דרכים.

בפיגוע נהרג שלום יוחאי שרקי בן ה-26, וחברתו שירה קליין בת ה-20 נפצעה קשה. שרקי ז"ל וחברתו חיכו בתחנת האוטובוס כשמכונית הנהוגה על פי החשד, בידי תושב ענתא ששמו חאלד קוטינה, הגיחה לפתע ופגעה בהם.

מוכתר עיסאוויה, דרוויש דרוויש: "מדובר בהטלת חרם קולקטיבי על כל הנהגים הפלשתינים. זה לא ילך ואנחנו נפנה לערכאות גבוהות. יש פה רצון לחנוק את כל הפלשתינים. נתנגד לכך ונעשה הכל כדי שההצעה הזו לא תתקבל".

ממשטרת ירושלים: "משטרת ישראל היא משטרה לאומית המשרתת את כל אזרחי המדינה ומבצעת אכיפה שוויונית וללא משוא פנים עפ"י החוק ללא הבדלי דת, גזע ומין".