צילום: shutterstock חברי המועצה החרדים מחריפים את מאבקם נגד תכנית העירייה להקמת מרכז ספורט, נופש ובילוי במורדות שכונת רמות, בסמוך לכביש 9. העילה: משפחות חרדיות יהיו חשופות למראות לא צנועים ממרפסות הבתים.

משמרת צניעות לנשים בלבד
קמפיין על אוטובוסים: לבוש קצר מקצר חיים
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

מדובר בתכנית של העירייה להקמת מרכז ספורט משוכלל בשכונת רמות, שזכתה במשך שנים לשם "פרויקט הקאנטרי" ואשר נחשפה ב"ידיעות ירושלים".התכנית דיברה על הקמתה של בריכה אולימפית, מלתחות, סאונות, חדרי כושר וכן שורה של מגרשי ספורט לרווחת התושבים. לאחרונה גויסו המשאבים לצורך הקמת מתחם הקאנטרי, ובסמוך אליו תכננה העירייה בנייה של 300 יחידות דיור.

המטרה הייתה לשווק את יחידות הדיור הללו לאנשי צבא קבע, זאת כדי לחזק את הציבור הפלורליסטי בשכונה. אלא שחברי המועצה החרדים גייסו למאבקם שורה של רבנים, ביניהם הרב יצחק אזרחי מראשי ישיבת מיר, הרב שלמה ניימן רב שכונת רמות והרב נפתלי קופשיץ - רב בית המדרש וקהילת חניכי הישיבות רוממה. בסופו של שדבר התקבלה החלטה בהנהלת העירייה על צמצום תכנית הקאנטרי הגרנדיוזית ולהסתפק בבניית בריכת שחייה, מלתחות ומגרש ספורט אחד.

לדברי יו"ר המינהל הקהילתי ברמות, זאביק לנדנר, עבודות התשתית של התוכנית כבר החלו ברחוב טרומן. שאר התוכנית, לבנייתם של חמישה מגרשי ספורט ובריכה הועברו למורדות השכונה, בסמוך לכביש 9 לא הרחק מעמק הארזים.

אבל בדיון שהתקיים לאחרונה בהנהלת העירייה הביעו חברי המועצה החרדים את מורת רוחם ממיקומו של הספורטק החדש, זה שאמור לקום בסמוך לכביש מס' 9. נציגי שכונות חרדיות כמו קריית מטרסדורף ורוממה טענו כי תושבים המתגוררים בהן יוכלו להיות חשופים ממרפסות בתיהם למחזות "לא צנועים". ראוכברגר אף ציין את חששם של החרדים מכך שהמתחם אמור לפעול בשבתות.

חבר המועצה יעקב הלפרין טוען כי הספורטק אינו מתאים לשכונת רמות. "מדובר בשכונה עם רוב חרדי, לא מתאים שקריה כזו תיבנה בסמיכות לשכונה ותושביה יהיו חשופים לחוסר צניעות", אמר, ודרש מהעירייה להעביר את המתחם למקום חלופי לאורך ציר בגין.

העירייה: "במסגרת פרויקט פארק עמק הארזים מתוכנן קומפלקס ספורט גדול לרווחת כלל תושבי העיר".