צילום: AP תוכנת הזיהוי הביומטרי מגויסת לטובת אירוע ל"ג בעומר של חסידות תולדות אהרון: לקראת ההילולה השנתית לזכר רבי שמעון בר יוחאי, מבקשים בחסידות השמרנית להקים מאגר טביעות אצבע של בנות החסידות, באמצעותן יוכלו להיכנס למתחם מדורת ל"ג בעומר במירון.

הדרת נשים בבירה: גם על צעצועים
דיברתם באייפון תסולקו מהחסידות
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

החסידות שמזוהה עם הזרם הקיצוני והמסוגר בקהילה החרדית נחשבת לשמרנית מאוד ביחסה לטכנולוגיה, אך כעת, לקראת אחד האירועים הגדולים והנחשבים של החסידות, מבקשים ראשיה לרתום את הטכנולוגיה המודרנית לטובת הקמת מאגר טביעות אצבע. המטרה: לשמור על הסדר באירועי ל"ג בעומר במתחם קברו של רבי שמעון בר יוחאי במירון.אגב, עד היום נמנעו החסידים מלהשתמש בתוכנה המתקדמת, זאת בשל התנגדותו הנחרצת של מנהיגם הרוחני הרב דוד קאהן לשימוש בטכנולוגיה ובמחשבים.

בהודעה שפורסמה במוסדות תולדות אהרון נטען כי השנה רשויות החירום והאבטחה יקפידו על הגבלת מספר המשתתפים שיורשו להיכנס למתחם החסידות במירון, העומד על כ-500 מקומות עמידה וישיבה.

על פי הערכות משנים עברו, בטקס השנתי השתתפו במהלך יום ההילולה קרוב ל-20 אלף איש. עסקני החסידות מעידים כי בהמלצת מהנדסים יוגבלו גם מקומות העמידה ביציעים המדורגים, ולכן השנה ייאלצו לבדוק את זהות המשתתפות בעזרת הנשים הצפופה במטרה להבטיח שבנות החסידות ישתתפו באירוע ומקומן לא ייתפס על ידי נשים שאינן מזוהות עם החסידות.

למרות זאת הזהירו כי לא כל הנשים יוכלו להשתתף בשל מגבלות בטיחות, ויתכן ותוטל גם מגבלת זמן שבסיומו יחויבו המשתתפים לצאת ולאפשר לאחרים להשתתף בשירה ובהרקדה ההמונית יחד עם מנהיגם הרוחני.

על פי הכללים שנקבעו, נשים המעוניינות להגיע לאירוע השנתי יצטרכו לבצע הרשמה מוקדמת ולהזדהות באמצעות טביעת אצבע שתיבדק בכניסות וביציאות מתחם הדלקת המדורה. בהודעה יוצאת הדופן נכתב: "רק נשי אנשי שלומנו על ידי זיהוי אצבע (מערכת מיוחדת לטביעת אצבעות- פינגער פרינט) וכל מי שרוצה לנסוע למירון השנה תצטרך לבוא במקום מסוים לפני ל"ג בעומר ולהטביע האצבעות כדי שתהיה רשומה לאישור כניסה למקום".