צילום: שלומי כהן פסק דין שניתן באחרונה בבית משפט לתביעות קטנות בירושלים קבע כי על משטרת מחוז ירושלים לפצות את העבריין הבכיר ירון כהן באלפי שקלים, לאחר שגרמה נזקים ברכבו. "מהתמונות שהוצגו בפני אין ספק כי לרכב נגרם נזק", כתב השופט ניר נחשון בהחלטתו.

כוננות בירושלים: בכירי עולם הפשע מחוץ למאסר
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

הסיפור החל לפני כשנתיים, אז ביצעו בלשי וחוקרי היחידה המרכזית בירושלים מעקב אחרי כהן ואנשיו. הבלשים ביצעו תפיסה של הרכב ובזמן שהיה מוחרם הטמינו בו מכשירי האזנה בחלק האחורי ובחלק הקדמי. לאחר כמה ימים שב הרכב לכהן והבלשים החלו להאזין לו.במסגרת אותן האזנות נתפסו שיחות הרקע שהיו בין בני משפחת כהן בזמן הקטטה האלימה עם בני משפחת אילוז, איתם היו מסוכסכים. לאחר התקרית בין שתי המשפחות, שכללה שימוש אלים באלות וסכינים, האזינו הבלשים ושמעו את עדותם של כהן ואנשיו בזמן האירוע כשהם ברכב. אותן האזנות התפרסמו לראשונה ב"ידיעות ירושלים" סמוך ליום האירוע.

לאחר איסוף הראיות בתיק הוחלט על הגשת כתב אישום דו צדדי נגד שתי המשפחות. לאחר מעצרם של כהן ואנשיו נתפס הרכב והוצאו ממנו מכשירי האזנה.
אלא שלמרות ההאזנות הסתר, לפני כשבועיים זוכו שתי המשפחות בטענה כי פעלו מתוך הגנה עצמית.

בסיום המשפט לאחר שהתברר זיכויו של כהן, הוא ניגש לקבל את רכבו וגילה כי נגרם לו נזק. כהן החליט להגיש תביעת נזיקין נגד המשטרה וטען כי נגרם לו נזק של עשרות אלפי שקלים ברכב.

ואכן, לאחר בחינת הדברים החליט השופט נחשון כי על המשטרה לפצות אותו בגין הנזק שנגרם לו. בין היתר כתב: "מהתמונות שהוצגו בפניי אין ספק כי לרכב נגרם נזק בעקבות התפיסה שנערכה על ידי המשטרה בכנף ימין - עבודות ריפוד ותיקון ריפוד תא הנוסעים וכיסוי תחתון שמאלי של הרכב".

במסגרת ההליך קיבל כהן הצעת מחיר שבסופו של דבר שולמה לו על ידי המשטרה.