צילום: shutterstock איש עסקים שטופל בהדסה תובע את בית החולים: "ירדתי מנכסיי בעקבות ניתוח שגוי לכריתת קיבה". בתביעה שהוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב נטען כי רופאי הדסה במכון לפתולוגיה בעין כרם כשלו באבחון ובטיפול הרפואי כשהתעלמו מממצאים רפואיים וללא כל צורך כרתו את קיבת המטופל. בעקבות זאת נפגעה איכות חייו והתרסקו עסקיו המשגשגים.

הטרגדיה של בן ה-10 ששוחרר מבית החולים
תביעה: הרמת השדיים הסתיימה בצניחתם
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

איש העסקים (51) המתגורר ביישוב הסמוך לירושלים עמד בראש חברת בנייה ושיפוצים ותיקה. לפני כשנתיים הוא חש כאבי בטן קשים, אך רופאי משפחה שאליהם פנה לא מצאו דבר והוא נשלח לבדיקת רקמות בבית החולים אסותא, שם התגלה גידול ממאיר בקיבתו.
בעקבות זאת הומלץ לו לעבור ניתוח של כריתת קיבה לפני שהמחלה תתפשט. אלא שבממצאים של בדיקה נוספת שבוצעה במכון לפתולוגיה בהדסה עין כרם העלו הרופאים חשש שהאבחנה הראשונה אינה מדויקת ולכן הומלץ לו לעבור אבחנה נוספת.

על פי התביעה, בבית החולים התעלמו מהממצאים שלהם עצמם וביצעו את ניתוח כריתת הקיבה. גם בזמן הניתוח עלו ממצאים ודגימות שהוכיחו לכאורה שאין צורך בכריתה והטיפול אמור להיות תרופתי בלבד. את הטעות גילה איש העסקים שבועיים לאחר מכן באמצעות רופא בקופת החולים שזיהה את הטעות לכאורה.
מאז הידרדר מצבו הבריאותי של המטופל והוא סובל מכאבים, חולשה, הפרעות שינה ותסמינים נוספים המקשים עליו לתפקד והוא נזקק לקנאביס רפואי.

גם מצבו הנפשי התערער ובמקביל הוא עבר טיפול פסיכיאטרי ונאלץ להתאשפז לטיפול רפואי במשך כחצי שנה. "כל החוליים הללו שמהם סובל התובע יכלו להימנע לו הצוות הרפואי לא היה מתרשל ומזדרז לבצע כריתת קיבה שלא לצורך, אשר פגעה באיכות חייו באופן אנוש", נכתב בתביעה שהגיש עו"ד דוד פייל.

בחוות דעת רפואית שצורפה לתביעה כתב מנהל המחלקה הכירורגית לשעבר בבית החולים וולפסון, פרופ' אילן חרוזי, כי הצוות הרפואי בהדסה שגה גם באמצע הניתוח, כששלח חתכי רקמה קפואים לבחינה דחופה אך לא המתין לתוצאות הבדיקה ומיהר לסיים את חיתוך הקיבה.

בתביעה, שעומדת על כמיליון שקל בשל נזקי גוף והפסדים כלכליים, נטען כי בעקבות האבחנה השגויה סבר איש העסקים שחייו הגיעו לסופם ולכן מכר עסק רווחי שהיה בבעלותו, וכעת הוא ומשפחתו נקלעו למצב כלכלי רעוע.

דוברת המרכז הרפואי הדסה בתגובה: "המרכז הרפואי הדסה מציע שירות רפואי מן המקצועיים בארץ ומקפיד על רמת טיפול מצוינת. קיבלנו את התביעה ואנו לומדים אותה, נגיב כמקובל בבית המשפט".