צילום: רועי עידן המפלה בבחירות והחובות לא השאירו ברירה: חבר הכנסת לשעבר אלי ישי מנסה לדאוג לכיסוי חובותיו, שנאמדים בכעשרה מיליוני שקלים. על הפרק: ערב התרמה ומוקדנים.

שמעו: שיר הנחמה של אלי ישי
מפת משגיחי הכשרות של משפחת ישי
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

ישי, שעמד בראש תנועת 'יחד', ספג מפלה קשה בבחירות האחרונות כשלא הצליח להכניס אף לא נציג אחד לכנסת. בעקבות זאת נמנעו ממנו כספי מימון מפלגות מקופת המדינה והוא נכנס לחובות כבדים.על פי הערכות, אחרי מערכת הבחירות הסוערת נותר חבר הכנסת לשעבר, שפרש מתנועת ש"ס, עם חובות בסך כעשרה מיליוני שקלים לפעילים וספקים שסייעו לו, כאשר על חלק מהחובות הוא חתם ערבות אישית ואף משכן את ביתו.

כעת מנסה ישי למצוא דרכי מימון לשלם את החובות. לדברי מקורביו, אחת מהן היא מכירת דירה שבבעלותו ב'משכנות האומה'. ל"ידיעות ירושלים" נודע כי ישי העביר לידיו את דירתו בפרויקט.

את הדירה היוקרתית החזיק עד לאחרונה מקורבו חבר המועצה אשר מישאלי בנאמנות, וכעת היא מוצעת למכירה. אלי ישי אישר בשיחה עם "ידיעות ירושלים" את העברת הנאמנות על הדירה וכוונתו למכור אחת מהדירות, אך לדבריו המהלך לא קשור לכיסוי חובותיו. "אני לא מתכוון להחזיק שתי דירות בלי קשר לחובות. על חלק מהן אקח משכנתה עד שאשלם הכל", הסביר.

במקביל לניסיון למכור את יחידת הדיור היוקרתית, לפני כשבוע קיים ידידו של ישי, ניסים זאב, ערב התרמה לכיסוי חובותיו של חבר הכנסת לשעבר, שבמהלכו גייס כ־40 אלף שקל. זאב סיפר שערב ההתרמה נועד להעלות למודעות את הקשיים הכלכליים שאיתם מתמודד ישי.

"לא הבאתי תורמים עשירים. עשיתי חנוכת בית לישיבה שלי וסעודת מצווה לרגל סיום מסכת של 50 אברכים. שילבנו את המודעות לקיים את מצוות 'וחי אחיך עמך' לעזור לחובות של ישי", אמר.
לדבריו, בתום המגבית העביר את הסכום שנאסף באמצעות שני צ'קים שהופקדו בחשבון תנועת 'יחד'.

בנוסף, לדבריו בשבוע האחרון היו רבים שביקשו את מספר חשבון הבנק של ישי במטרה להעביר תרומות באופן עצמאי. זאב מוסיף שהם פונים לספקי השירות השונים בבקשה שיקלו על ישי.
"בעלי חברות השכרת רכב ובנקים צריכים להתחשב במצב שנוצר ולהוריד מהריביות. חשוב לשלם לכל בעלי החובות אבל אסור שיהיה לחץ מצד הספקים והפעילים. זה כמו מניות שאם כולם מושכים בבת אחת הכל יכול לקרוס", מזהיר זאב.

השלב הבא במלאכת גיוס הכספים, כך על פי דיווחים בתקשורת החרדית, יהיה הפעלת מוקדנים שיבקשו תרומות מתומכי המפלגה באמצעות הוראות קבע.

אולם ככל הנראה המהלכים הללו אינם מספיקים כדי לכסות על החובות. כך, אחד הנושים ששוחח עם העיתון סיפר שהוא חושש להפקיד צ'ק בסך עשרת אלפים שקלים שקיבל מישי מכיוון שטרם הוברר לו אם הכסף המיועד קיים בחשבון הבנק.