צילום: shutterstock סוגיה יוצאת דופן עמדה לאחרונה בפני בית משפט השלום בעיר: השאלה המרכזית שעמדה בהכרעת דין עסקה באדם שהואשם כי נגע בעצמו וביצע מעשה מגונה בציבור. השופט שמואל הרבסט זיכה את הנאשם מעבירות של ביצוע מעשה מגונה בפומבי, משום שזה טען כי פשוט התקלח.

במה חשוד הפסיכיאטר החרדי?
חשד: שוטר ביצע מעשה מגונה בנהגת שעצר
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

האירוע התרחש בשנת 2010 במעיין הסמוך לקבר שמואל הנביא. הנאשם, אז בחור צעיר, פגש במתלונן שהיה אז נער ולאחר שיחה ביניהם בה ביקש הנער סיגריה מהנאשם, הם ירדו לרחוץ במעיין.בשלב זה, לדברי הנער, התפשט הנאשם ונכנס לטבול במעיין עירום. לאחר כמה דקות, כך בכתב האישום, הוא החל לגעת בגופו ובאיבר מינו. עוד טען הנער כי הנאשם הציע לו להיכנס איתו ואף שאל אותו אם אבא שלו נוהג לחבק ולנשק אותו. בשלב הזה יצא הנאשם מהמעיין והשניים ישבו מעל הקבר שם מתאר הנער כי הנאשם נגע בו ברגלו. לאחר האירוע התלונן הנער על המעשים ונגד הנאשם הוגש כתב אישום.

במהלך המשפט סיפר סנגורו של הנאשם, עו"ד דוד הלוי, כי הנאשם מתגורר במקום ושהטבילה הייתה עם סבון לצורך מקלחת ולא למטרת סיפוק עצמי.

לאחר שמיעת הגרסאות של המתלונן ושל הנאשם כותב בהכרעתו השופט הרבסט: "מקלחת או אוננות? ניקוי אזור איבר המין או שיפשופו על מנת להגיע לסיפוק? אלו הן השאלות העיקריות העומדות בבסיס ההכרעה בתיק זה". בסיום ההכרעה החליט השופט לזכות את הנאשם, למרות שהוא מאמין לגרסת המתלונן. "סביר יותר להגדיר מעשים אלו כמעשים שנועדו לסיפוק מיני, אך אפשרי גם להגדירם כסיבון וקרצוף במהלך מקלחת", נימק השופט את החלטתו.

עו"ד דוד הלוי המייצג את הנאשם: "חקירתו הנגדית של המתלונן הצביעה כי הוא אינו החלטי ואינו יכול לומר בודאות כי האירוע מושא כתב האישום אכן התקיים".