הפרגוד שמפריד בין הקייטנה הפרטית לזו העירונית: הורים ששילמו מחיר מוזל עבור קייטנה הפועלת בבית הספר 'אלמוג' במעלה אדומים גילו לתדהמתם שמול עיני ילדיהם פועלת קייטנה שמפעיל המתנ"ס העירוני בבית הספר, שמתקיימות בה פעילויות 'מנקרות עיניים' ויקרות הרבה יותר. בין שתי הקייטנות מפריד פרגוד בלבד. "הילדים שלנו מטפסים כמו קופים על הפרגודים מרוב קנאה", אומרת אחת האמהות.

תלמידים דתיים: לא רוצים קייטנות עם כסף נוצרי
קייטנות האקסטרים של תלמידי הישיבות
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

הורים במעלה אדומים רשמו את ילדיהם לקייטנות השונות בחופש הגדול ושמחו על כך שבמשרד החינוך הוצעה השנה 'קייטנת החופש הגדול', שבמסגרתה הילדים ממשיכים לבוא לבית הספר גם בימי החופשה ולומדים באופן פחות פורמלי ויותר חווייתי. בקייטנה זו לא מתקיימות הפעלות ומשחקים ועלותה 300 שקל, מחיר נוח לכל הדעות.השבוע, כאשר הילדים הגיעו ליום הראשון של הקייטנה הם ראו מול עיניהם פרגודים החוצצים בינם לבין קייטנת 'סוד הקסם' של המתנ"ס, שעולה 1,860 שקל וכוללת פעילויות אתגריות, מגלשות מים, מתנפחים וטרמפולינות.

הורים רבים החלו למחות ברשתות החברתיות ובמוקדים העירוניים. "עד שמשרד החינוך עשה משהו טוב דאגו להרוס אותו. הילדים עצובים לראות שחלק מחבריהם משחקים במתנפחים, שומעים מוזיקה ועוד שלל פעילויות מפתות ומגרות", כתב אחד ההורים.

לאחר שהעניין צף נפגשו הורי הילדים של קייטנת משרד החינוך עם ההורים מקייטנת 'סוד הקסם' בשיתוף המנהלת, ובישיבה סוכם כי הפרגוד המפריד יוסר וכל קייטנה תתפזר בבית הספר באופן שהילדים בשתי הקייטנות לא יראו אלה את אלה.

העירייה: "השנה העמדנו לרשות המתנ״ס מספר מצומצם של מבני חינוך, כיוון שאנו מבצעים עבודות שיפוץ נרחבות שלא מאפשרות קיום פעילות בכל המבנים. המתנ"ס נאלץ להתפשר על בית הספר 'אלמוג' שאין לו שטחי צל ולא אולם ספורט. זו גם הסיבה ששתי המסגרות מתקיימות במבנה אחד. רק 12 מתלמידי א'-ב' מכל העיר נרשמו לקייטנת 'סוד הקסם', כאשר 170 תלמידים מבית הספר המקומי בלבד נרשמו לקייטנת 'בית הספר של הקיץ' באותו מבנה.

"אין לנו אפשרות מעשית להפריד עתה את הקייטנות זו מזו, אבל נעשו צעדים מידיים לטיפול בעניין - וההפרדה הפיזית הוסרה לחלוטין. לא יהיה אמצעי זיהוי של הילדים שיחריג אותם מהקבוצה השנייה.

"הרכזות והמדריכות הונחו להתייחס באמפתיה מלאה לכל התלמידים בלי קשר למסגרת שבה הם רשומים. תלמידי 'בית הספר של הקיץ' ייהנו מהאטרקציות של קייטנת 'סוד הקסם' כאשר הילדים בקייטנה זו ישהו מחוץ למבנה וישתתפו במידת האפשר בפעילויות".