צילום: shutterstock על קופט (לא טעינו) חולים לחיות מחמד כבר שמעתם? כל בעל חיית מחמד יודע שלצד האושר שהאהבה שמעניק לו בן טיפוחו הפרוותי והמזונב העלות הכוללת של התענוג יכולה להגיע למאות ואלפי שקלים בשנה.

לא תאמינו איפה הרעילו כלבים
הפשיטה גילתה: כלבים מוחזקים בתנאים מזעזעים
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

למעשה, אפילו הטיפולים השגרתיים השנתיים, כמו חיסונים ובדיקות – עלולים להמית חורבן על הכיס שלכם. עלותם של הטיפולים הוטרינריים אף נחשבת לאחת הסיבות המשמעותיות לנטישת בעלי החיים.מתוך מחשבה על מצוקה זו, הוחלט להקים קופת חולים מיוחדת שתשמש מעין ביטוח רפואי עבור חיות המחמד.

לאחרונה החל לפעול סניף של הקופט גם בירושלים. קופט החולים לחיות מחמד מציעה בתמורה להשתתפות של 60 שקלים בחודש, טיפולים שותפים שונים, כולל חיסונים שמתחייבים בחוק, ניתוחים שגרתיים והנחה משמעותית בטיפולים כירורגיים יקרים ונדירים יותר.

נשמע טוב? מסתבר שלא לכולם. כשהגיעו היוזמים לחפש וטרינר ירושלמי שיהיה מוכן לשתף פעולה עם היוזמה, נתקלו ברצף של סירובים, חלקם גם מנומסים פחות, מצד הווטרינריים שטענו שהמיזם עלול למוטט להם את העסקים. לטענתם, הקושי הכלכלי נעוץ בעובדה שמרפאה וטרינרית צריכה לכלול מגוון של מכשור יקר ורכישתו ואחזקות הן שמייקרות את עלות הטיפולים.

בירושלים מופעלת קופט החולים באמצעות שני סניפים: בשכונות גילה והגבעה הצרפתית, בבעלותו של ד"ר גרגוריו בלנק.