צילום: יורם כהן תושבי גילה והסביבה סובלים בחודשים האחרונים ממכה של כלבים משוטטים. לטענתם, הכלבים מגיעים מהכפרים הערביים הסמוכים וחלקם תוקפניים מאוד ולא מחוסנים. התושבים מספרים שבימים אלה, עם פתיחת החופש הגדול, ילדים ופעוטות רבים יוצאים עם הוריהם לבלות בגנים ובפארקים וחשופים שם לכלבים תוקפניים.

מי מתעללים בכלבים ואח"כ זונחים אותם?
כך מתייחסים ללוכדי כלבים במזרח העיר
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

אחת התושבות מספרת שלפני כמה שבועות היא היתה עדה לאירוע שבו שני כלבים תקפו ילדה בת 12. האישה נחלצה מיד לסייע לילדה והזעיקה את השירות הווטרינרי של העירייה כדי שיטפלו בבעיה.מקרה אחר התרחש לפני כמה ימים, כשהולכת רגל נאלצה לברוח מכלב משוטט שתקף אותה. במקרה אחר הותקף גבר על ידי כלב, אך הצליח להניס אותו באמצעות תרסיס של גז פלפל. בעקבות רצף האירועים שיגר יו"ר ועד השכונה עופר איובי מכתב בנושא לשירות הווטרינרי העירוני והתושבים מחכים לפעולה בנושא.

מהעירייה נמסר בתגובה: "במהלך שנת 2014 לכד השירות הווטרינרי 1,550 כלבים ברחבי העיר, הן בעקבות פניות תושבים והן בפעילות יזומה, ובכלל זה בשכונת גילה. שכונת גילה, כיתר שכונות קו התפר, סובלת מבעיית כלבים משוטטים שמגיעים אליה מדרום וממזרח, אזורים שאינם בפיקוח העירייה ואין אף גורם שמבצע בהם פעולות לטיפול בבעיית הכלבים המשוטטים.

"השירות יגביר את פעולות הלכידה בשכונה במסגרת האפשרויות החוקיות העומדות לרשותו. חשוב להדגיש שהשירות הווטרינרי של העירייה הוא היחיד בארץ שפועל 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע.

"בנוסף, זה כמעט השירות היחיד בארץ שמפעיל צוות לכידה מיומן הכולל רופא וטרינר ופקחים, שנעזרים ברובה הרדמה ללכידת כלבים משוטטים שאי אפשר ללכוד אותם באמצעים אחרים. ניתן להודיע למוקד 106 על כל אירוע של כלב משוטט והפניה תועבר ישירות לטיפול פקחי השירות".