התמרורים שהקפיצו את מורי הנהיגה ממזרח העיר: מורי הנהיגה הערבים בירושלים הופתעו לאחרונה לגלות שלטים האוסרים על קיום שיעורי נהיגה בשבתות בשכונת ארנונה. הנהגים פנו בנושא לעירייה, שהחליטה לשנות את השלטים ולאסור על קיום שיעורי נהיגה בשעות העומס בכל ימות השבוע, זאת כדי לפתור את בעיית הפקקים במקום.

שלושת העסקים שהחליטו: פועלים בשבת
עמק הצבאים: רוצים תקציב? אל תחללו שבת
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

תחילת הסיפור בפנייה שביצעו תושבי ארנונה לעירייה, בטענה שמספר שיעורי הנהיגה המתקיימים בשכונתם גדול והוא גורם לעומסים ולפקקים.התושבים פנו כמה פעמים כדי להסדיר את העניין, עד שהגיעו לפתרון החלקי לטענתם בדמות הצבת שלטים האוסרים על כניסת מורי נהיגה בשבתות ובחגים.

לאחר הצבת השלט הוזמנו המורים הערבים לישיבה בעירייה יחד עם נציגי שכונת ארנונה, ושם נאמר באופן מפורש כי יש תושבים שכועסים על עניין לימוד הנהיגה בשכונתם ולכן הם מתנכלים להם.

המורים טוענים כי הם מופלים לרעה והדבר פוגע בעיקר בהם. "כבר שנים שאנחנו נוסעים שם ומבצעים שיעורי נהיגה וזה לא הפריע לאף אחד. עכשיו הם נזכרו והציבו את השלטים הללו", מסביר אכרם טוטח, שמוביל את המאבק.

לטענתם ההתנכלות אינה מסתיימת בשלטים. "בנסיעות בשיעורים ובטסטים אנחנו נחשפים להתפרצויות לכביש או לכלי רכב שנצמדים אלינו בכוונה", מוסיף טוטח. "פעם אחת באמצע שיעור נהיגה התפרצה לכביש הולכת רגל ופשוט נעמדה ממש על הכביש מול הרכב וחסמה אותי".

מי שהצטרפה למאבקם היא צפירה שטרן, פעילה חברתית מוכרת בעיר ותושבת השכונה, שטוענת גם היא שמדובר בגזענות. בפוסט שפרסמה בעמוד הפייסבוק שלה קראה להגיע לישיבה שדנה בעניין ולמחות נגד המהלך.

מורי הנהיגה הערבים פנו בעניין לעירייה ובישיבה שהתקיימה בין כל הצדדים הושגה פשרה, לפיה השלטים יוסרו ובמקומם יוצבו תמרורים שיאסרו על קיום שיעורי נהיגה בשכונה בשעות העומס, בכל ימות השבוע.

העירייה: "בשבוע שעבר התקיים דיון ברשות התמרור שכלל שמיעת המתנגדים והתומכים בהצבת תמרורי איסור לימוד נהיגה. לאור העומס התחבורתי הרב על השכונה, ומתוך רצון לשמור על איכות חיי התושבים ועל בטיחות ילדי השכונה, תוך התחשבות בטענות מורי הנהיגה, החליטה רשות התימרור כי תיאסר כניסת רכבי לימוד נהיגה לשכונה בשעות שיא בבוקר (07:00-09:00), ובשעות אחר הצהריים (13:00-16:00) בכל ימות השבוע".