צילום: גיל יוחנן בתי הקולנוע 'רב חן' בתלפיות, שעתידים להיסגר בקרוב עם פתיחת מתחם הקולנוע החדש 'יס פלנט', יהפכו ככל הנראה למתחם של קולנוע מוזל.

רמי לוי, הנהג ומריבת הנדל"ן בגילה
מה עשה איל המרכולים על ספסל ברחוב יפו?
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

מדובר ביוזמה של חבר המועצה ואיל המרכולים רמי לוי, שמפעיל את סניף 'שיווק השקמה' בקומת הקרקע של המבנה. לוי רכש לפני כחצי שנה את כל הבניין ממשפחת בליליוס.עם סיום הפעילות של רשת רב חן במקום בוחן לוי אפשרות להפעיל באופן עצמאי את בתי הקולנוע הנמצאים בקומה העליונה של הבניין שבו פועל מרכול של רשת שיווק השקמה ולהציע כרטיסים מוזלים לסרטים במחיר של 9.90 שקל בלבד.

יש לציין כי כרטיס כניסה לסרט רגיל בקולנוע רב חן באמצע השבוע עולה כיום 39 שקל.

היוזמה החדשה נבחנת בימים אלו, אך בכל מקרה לוי יפעיל את המיזם רק בימי חול ובמוצאי שבת, בניגוד לאולמות הקולנוע של רב חן, שהקרינו סרטים גם בשבת, ולאולמות הקולנוע של 'יס פלנט', שיפעלו אף הם בכל ימות השבוע.

"מחירי הסרטים בארץ יקרים, ואין שום סיבה שלא תפעל בתחום גם רשת שתציע סרטים מוזלים באופן קבוע ולא במבצע מתחלף כזה או אחר", אמר השבוע לוי ל"ידיעות ירושלים". "אני יודע שרב חן יוצאים ושמח שבתי הקולנוע יפסיקו לעבוד כאן בשבת, אך טרם הודיעו לי על התאריך המדויק. אני בוחן את כל הדרכים להמשיך להפעיל את בתי הקולנוע במתכונת החדשה שלי, שתהיה מוזלת ותפעל בימי חול בלבד. אני מאחל להם הצלחה במתחם החדש שלהם ב'יס פלנט', אבל גם שם הייתי ממליץ להם לא לפעול בשבת. בשבת צריך לנוח".

מרכז הרב מכר בתלפיות סובל בשנים האחרונות מתחלופה גבוהה של עסקים, וגם בתי הקולנוע, שהיו בעבר העוגן המרכזי במקום, נחלשו. כמו כן במתחם יש כמה שטחי מסחר שעומדים ריקים.

הפעילות המסחרית של הבניין תחת בעלותו של לוי מיועדת לשנים הקרובות בלבד. בטווח הרחוק מנסה לוי לקדם שינוי ייעוד ולהכשיר את הבניין למטרת מלונאות, מגורים ושימושים נוספים, לצד שימושים מסחריים מוגבלים. שטח בניין הרב מכר הוא כ־22 אלף מ"ר, מתוכם 7,000 מ"ר של שטחי מסחר והשאר שטח חניונים. המבנה הוקם בשנות ה־90 ועבר שיפוץ מקיף בשנת 2008.

מקבוצת תיאטראות ישראל, המפעילים את 'יס פלנט' ואת רשת רב חן, אישרו כי מתחם הקולנוע רב חן בתלפיות ייסגר בקרוב, לאחר פתיחת מתחם ה'יס פלנט'.