צילום: שלומי כהן אסון גדול נמנע ביום חמישי שעבר, כשנער בן 14 הציל את אחיו הקטנים מאש שהשתוללה בביתם בגילה. ההורים היו בעבודה בשעה זו, וכשהנער הבין שהאחריות לאחיו מוטלת עליו הוא הוציא אותם מהבית הבוער והציל את חייהם.

ארנונה: אין כניסה בשבת למורי נהיגה
יותר חמור מאיראן: כך נראית נערת שאלים
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

בשבע וחמש דקות בבוקר וההורים יצאו לעבודה. אופק, בן 14, הגדול מבין חמישה אחים, היה בסלון הבית והכין את אחיו בן השמונה לקראת הקייטנה. בבית היו עוד שלושה אחים, שניים מהם ישנים. אח נוסף, בסך הכל בן שבע, היה זה שהבחין בלהבות ורץ לבשר לאחיו הגדול בצעקות: "הבית מתחיל להידלק".אופק הבחין באש המגיעה מאזור מערכת ההסקה הביתית. תחילה הוא ניסה לכבות אותה בעצמו, אך זו גדלה במהירות והחלה להתפשט והאינסטינקטים החלו לפעול. "התקשרתי לאמא והתחלתי להוציא את האחים שלי מהבית", הוא מספר.

כאמור בבית היו שני ילדים ישנים: בן 13 ובן שש, שאותו הרים אופק בזרועותיו. כל האירוע התרחש תחת אש, שכבר הספיקה להתפשט לאזורים נוספים בבית. אופק נכנס לחדרים השונים ובדק שהם אכן ריקים ושכולם בחוץ.

אמו, רותי, ששמרה איתו על קו פתוח לאורך כל האירוע, ניסתה לשמור על קור רוח כדי לשדר ביטחון לבנה. כוחות כיבוי האש שהגיעו למקום במהרה החלו להשתלט על הדליקה. מיד אחריהם הגיעו גם חוקרי תאונות האש.

באותם רגעים אופק לא עיכל את גודל האסון שנמנע. אמו מספרת שהוא עמוד התווך של המשפחה. שיחה עם אופק חושפת נער צנוע וביישן שאינו רואה בעצמו גיבור אלא אח גדול. ביתם של בני משפחת בן־סניור נשרף לחלוטין וכרגע הם ישנים אצל קרובי משפחה. עופר איובי, יו"ר המינהל הקהילתי בשכונת גילה ומכר קרוב של המשפחה, מספר על הסולידריות שהופגנה במהלך האירוע: "השכנים החלו מיד להציע עזרה, בעיקר ריהוט. בנוסף, מנהל מכינת 'בית ישראל' בגילה נידב בשמחה שמונה תלמידי מכינה לסייע בעבודות השונות שיידרשו, ונציגות הרובע הסכימה לתרום חומרי תיקון כגון מברשות וצבעים".

ואופק? הוא כבר היה באצטדיון טדי באותו ערב, במשחק החשוב בין בית"ר לקבוצה מקזחסטן, מנסה להמשיך את חייו למרות האירוע. "אני לא מתכוון לשנות את התוכניות שלי", הוא אומר. "כל החברים שלי מגילה. אני אמשיך את החופש הגדול כמו שתכננתי".