צילום: shutterstock ירושלים תהפוך, ככל הנראה, לעיר היחידה בעולם בה יש כרטיס הטבות המותאם לאוכלוסייה החרדית. מדובר על כרטיס 'ירושלמי' שיונפק עבורם בלבד, ויכלול הטבות והנחות המתאימות לצרכיהם.

רמות: מלחמת החרדים בהולכים על ארבע
מי חושבים שאוניברסיטה היא פיתוי לכל השכונה?
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

ההחלטה על הנפקת כרטיס מיוחד לאוכלוסייה החרדית התקבלה לאחרונה, בעקבות תלונות שהעבירו חרדים רבים לנציגיהם בעירייה, ובראשם הטענה כי הכרטיס הקיים מכיל הטבות שאינן רלוונטיות עבורם.העירייה מנפיקה כרטיס תושב 'ירושלמי' כבר קרוב לעשר שנים. מדובר בכרטיס המונפק לתושבי העיר המופיעים במרשם האוכלוסין, והוא מקנה הנחות והטבות בחנייה, באירועים עירוניים, במוסדות תרבות וכן בתחום המסעדנות ובתי הקפה.

אלא שחרדים רבים התלוננו כי ההטבות שניתנות באמצעות הכרטיס אינן מתאימות לקהל שומרי המצוות. כך לדוגמה, לא כל המסעדות ובתי הקפה הם גלאט-כושר ורוב המופעים אינם מתאימים לקהל החרדי.

בסיוע של חבר המועצה יצחק פינדרוס הוחלט על הנפקת כרטיס ירושלמי לאוכלוסיה החרדית שיכלול רק מסעדות ובתי קפה עם כשרות מחמירה.

חוברת ההטבות תכלול גם הנחות בחנויות ספרים המתמחות בספרי קודש ובחוגים המתקיימים במינהלים קהילתיים חרדים בהפרדה מלאה.

מאות כרטיסי ירושלמי ינופקו בהנחות ניכרות לאברכים שתורתם אומנותם. בקרוב יוצבו שתי עמדות להנפקת הכרטיסים: בצומת בר אילן ובשכונת גאולה, כאשר יהיו עמדות נפרדות לגברים ולנשים.

העירייה: "מדובר ביוזמה להתאמת תחומי העניין של כרטיס ירושלמי גם לצרכי הציבור החרדי במטרה להיטיב את השירות העירוני ולחזק את הקשר שבין התושב לעיר".