ארכיון ידיעות אחרונות הוא גר באחת הווילות המפוארות ביותר בארץ, ששוויה מוערך בעשרות מיליוני שקלים, מעשן סיגרים יוקרתיים ונוסע במכונית פאר. אבל אל תטעו: משה דדש 2015 הוא כבר לא אותו טייקון קולנוע, ספורט ונדל"ן שהכרנו עד לאחרונה. עובדה: הוא מכר את חלקו ב'אומן 17' התל אביבי, יצא לאחרונה מעסקי הנדל"ן, חתך מזמן את קשריו בענף הקולנוע וגם את הווילה הוא מנסה עכשיו למכור.

כך נכנס דדש לסינמה סיטי
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

אז מה כן עושה איש העסקים הירושלמי הידוע, שהיה בעבר היו"ר המפורסם ביותר של בית"ר ירושלים? הוא נשאר המפעיל והבעלים של שני עסקים בלבד בתחום המסעדנות במתחם הפאסט פוד בקניון עזריאלי בתל אביב.

נשאר ביפו (המשפחה שלי כאן")
דדש, שחצה את גיל 70, היה מלך הספורט והקולנוע של ירושלים בין שנות ה־70 לשנות ה־90. הוא היה היו"ר המיתולוגי של קבוצת בית"ר בכדורגל. שמו טבוע עד כדי כך עמוק בתולדות הצהובים, שגם כיום תוכלו למצוא בפייסבוק קבוצה מיוחדת שנקראת 'להחזיר את דדש לבית"ר'.אולם עיקר פעילותו היה בתחום העסקים, ובראש ובראשונה בעולם הקולנוע. יו"ר בית"ר החזיק בשעתו את רוב בתי הקולנוע של ירושלים. רשימה חלקית: אדיסון, כפיר, מיטשל, הבירה ועדן. הוא היה מקושר היטב לפוליטיקה המקומית והארצית וכן למספר רב של אנשי עסקים. בכל יום עצמאות היה אפשר לראות עד כמה רב כוחו בקהילה. למסיבות 'על האש' בחצר הווילה שלו בגבעת המבתר היו מגיעים השמות הנוצצים ביותר של התקופה. אפילו הטבח היה סלב: שלום קדוש, מהשפים הידועים בארץ עד היום.

העזיבה שלו את בית"ר, אף על פי שיצא רק אחרי בוררות משפטית, עם סכום כסף ביד, היתה צעד משמעותי בדרך לדדש החדש, ובמיוחד הנטישה שלו את ירושלים ליפו בתחילת המילניום.

כשהגיע לתל אביב עסק דדש בעיקר בתחום המסעדנות (החזיק בזכיונות של סבארו וסטארבאקס) ומאוחר יותר בתחום הבילוי, כשנכנס כשותף למועדון 'האומן 17' בתל אביב). את ביתו החדש הוא קבע באחד המקומות היקרים בארץ - מול גבעת אנדרומדה. הוא שילם חמישה מיליוני שקלים עבור יחידה הרוסה, בנה אותה מחדש והיא נהפכה לטירה של ממש.למרות ההשקעה הרבה בבית הוא הוציא אותו למכירה, אך עקב שוויו הרב, שמוערך בעשרות מיליוני שקלים, טרם נמצא לו קונה. בינתיים הוא מכר את מרבית עסקיו וכיום מחזיק רק בסניף של רשת המסעדות 'דיאנא' ומסעדה קטנה במתחם המזון המהיר בקניון עזריאלי.

האם המכירה של הבית המפואר ביפו קשורה לצמצום הפעילות העסקית שלך?
"אני מוכר בעיקר כדי לעזור כלכלית לבני משפחתי וכדי להחזיר לבנק חובות שצברתי על הבית. לבד מכך, הבית קצת גדול עלי".

יש מתעניינים?
"זה בית ייחודי שלא מתאים לכל אחד. יש כרגע כמה קונים פוטנציאליים, חלקם מצרפת וחלקם מרוסיה".

אתה חושב לחזור לירושלים?
"לא, אני נשאר בתל אביב. כאן נמצאים העסקים שלי. לבירה אני עולה רק כדי לבקר קרובי משפחה".

יצא מהאומן ("הפסדתי רק קצת")
בשנים האחרונות דדש עד לפריחה המחודשת של ענף הקולנוע, דווקא אחרי שהוא זנח אותו לחלוטין. אמנם במקור הוא התכוון לקחת חלק בעסקי מתחם הסינמה סיטי בירושלים, שבבעלות ידידו הטוב ליאון אדרי, אבל יצא ברגע האחרון.

מדוע החלטת בדקה ה־90 למכור את הזיכיון של 'ארומה' בסינמה סיטי, למרות שלדבריך אתה היית זה שהמליץ לאדרי להביא את קומפלקס הקולנועים שלו לבירה?
"אכן אני זה שאמרתי לליאון שהוא עושה צעד נבון. אמת היא שבתי הקולנוע עובדים יפה, אבל המסחר מצליח קצת פחות. בירושלים זה דורש זמן. נכון שהייתי בהתחלה בארומה, אבל לא היה לי די זמן לזה, ומכיוון שאני חי בתל אביב החלטתי למסור את זה"
.
ואיך העסקים באומן 17 בתל אביב, שבו אתה שותף והשקעת בו סכומי עתק?
דדש מפתיע: "האמת היא שבדיוק השבוע השלמתי עסקה למכירת חלקי במועדון, שמסתכם ברבע. מדובר בהחלטה עסקית לגמרי. החלק שלי נמכר לראובן לובלין, שהיה השותף שלי".

יצאת בהפסד?
"יצאתי בסדר. בסוף הפסדתי שם רק קצת. בכל מקרה לא הייתי מעורב בניהול השוטף, אלא רק הייתי אחד הבעלים".

מדוע החלטת לזנוח את כל ההשקעות שלך בתחום הנדל"ן?
"יצאתי מהענף כי היום זה פשוט לא זה. הרבה פחות ממה שציפיתי. לכן אני מתמקד כרגע רק בשירותי המסעדנות".

אתה אדם מוכר בקהילה העסקית ובודאי מקבל לא מעט הצעות. אין לך עוד יוזמות בעתיד הקרוב או הרחוק?
"נכון שאני מקבל הרבה הצעות מכל מיני כיוונים, אבל החלטתי להוריד פרופיל ואני מתמקד היום רק בעסקים הקיימים שלי בעזריאלי".

ההצעות באות גם מירושלמים?
"בוודאי. יש גם הצעות מאנשים שאני מכיר בירושלים. כרגע אין לי כוונה לחזור לפעילות עסקית בעיר. מכרתי שם הכל, כולל את בתי הקולנוע, ואת הזכיינות בסניף סינמה סיטי של ארומה. גם את הוויל