צילום: shutterstock הצעה מרעישה: יוזמה חדשה לשינוי חוק עזר עירוני למטרדי רעש שמקדמת העירייה, תעביר לראש העירייה ניר ברקת, סמכות חדשה ובלעדית להוסיף עד 11 אירועים בשנה בהם לא יחול החוק הקיים למניעת מטרדי רעש לאחר השעה 11 בלילה. על פי ההצעה. אירועים אלו יוכלו להתקיים ולהרעיש עד אחת בלילה באין מפריע.

באיזו שכונה עלה מד הרעש באופן ניכר ומדוע?
איך תמדוד העירייה את רעש המואזינים?
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

חבר המועצה, אריה קינג, טען השבוע כי מדובר ביוזמה שאינה מתקבלת על הדעת, היות והיא מקודמת בלי שנקבעו כל פרמטרים מקצועיים וכן היא תעניק לראש העירייה סמכות חריגה ושרירותית מבלי צורך לעמוד בשום מבחן, כגון בדיקת עוצמת הדציבאלים.קינג, העומד בראשות הוועדה לאיכות הסביבה, מציין כי התלונות על מטרדי הרעש בעיר מהוות כבר היום מעל ל 50 אחוז מכל התלונות על מפגעי איכות הסביבה .

למעשה, על פי חוק העזר הקיים, רק ביום העצמאות, בפורים וביום ירושלים ניתן לקיים אירועים ציבוריים היוצרים גם מטרדי רעש לאחר השעה 11 בלילה.

קינג זימן ישיבה דחופה של הוועדה לאיכות הסביבה שתדון בנושא כבר ביום ראשון הקרוב. לישיבה הוזמנו, בין השאר, נציגי תושבים במרכז ירושלים והממונה על הרעש בעירייה.

קינג: "ההצעה כפי שהיא הוצגה לא ראויה ולמעשה היא ממש הזויה. צריך להגדיר כללים ורמת דציבלים נמוכה מהרגיל באירועים החריגים בשעות הלילה המאוחרות וזה חייב להיות מלווה גם בפיקוח.

"חובתנו ליצור מנגנונים לשמור על איכות החיים של התושבים. כבר היום יש אבסורד שרוב התלונות נגד מטרדי רעש הם אירועים שהעירייה מפיקה ואחראית עליהם".

העיריה: "עירית ירושלים פועלת במסגרת חקיקה ארצית המאפשרת לרשות המקומית לקיים מספר ימים בשנה אירועים מיוחדים לטובת כלל הציבור תוך הארכת שעות הפעילות עד השעה 01:00. האירועים יאושרו ע"י ראש העיר ומאושרים ע"י המשרד להגנת הסביבה המאשר זאת במסגרת חוק הרעש".