ועד ההורים בתיכון 'גבעת גונן' החליט להשבית הבוקר (יום ג') את הלימודים. הן הודיעו למנהלת בית הספר כי השנה לא תיפתח בזמנה בעקבות השיפוצים הנמשכים שלא הסתיימו.

לעומת זאת במנח"י הודיעו למנהלת בית הספר כי עליה לפתוח את השנה כרגיל, ולכן המורים והצוות הגיעו, אך רק מעט תלמידים התייצבו בכיתות.

נא להכיר: הכיתה שלמדה בחצר
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet
לפני מספר ימים אמנם תוקנו ליקויי הקרינה המדאיגים בבית הספר, אך המוסד החינוכי נשאר בתוך אתר בנייה ועל מצב זה ההורים לא היו מוכנים לשתוק.

"אני לא מוכן לקחת אחריות על איך שנראה בית הספר כעת. לא ניתן שידרכו עלינו. ההודעה על כך שלא נפתח את השנה, היא הדבר הכי אלים שעשיתי במסגרת תפקידי כיו"ר ארגון ההורים, אבל לצערי במנח"י לא מבינים שפה אחרת" אומר אייל שטקל.

לעומת התנגדותו הנחרצת של ועד ההורים, במנח"י ניסו לעשות ככל שביכולתם על מנת שהשנה תיפתח כסדרה והודיעו ליפית גרין, מנהלת בית הספר שלא תביא לידיעת ההורים את אי פתיחת שנת הלימודים ב'גבעת גונן'.

בתגובה לכך שטקל השיב ליפית "נדהמתי מההנחיה שקיבלת ממנח"י לאסור עליכם לשתף פעולה עם ועד ההורים. מבחינת הוועד, הדרישה של מנח"י אלימה ומנותקת מהמציאות. איפה הם היו שלושה חודשים, איפה ראש העירייה שפנינו אליו, איפה יועצת ראש העיר לענייני חינוך שדיברה איתי?

המשנה למחזיק תיק החינוך העירוני, אהרון ליבוביץ': "לצד השמחה וההתרגשות הגדולה שביום הראשון ללימודים צר לי כי עד הרגע האחרון לא טופלו כל בבעיות ולא סיימו לתקן את כל הליקויים. אנו נמשיך ללוות את בית הספר גבעת גונן ואת ועד ההורים עד שכך הליקויים יטופלו והילדות והילדים יוכלו לחזור לספסל הלימודים בבטחה".

תגובת העירייה: "עבודות השיפוץ הנרחבות בבית הספר גבעת גונן נמשכו מעבר למצופה, יחד עם זאת הפעילה העירייה מאמצים רבים להשלמת מירב עבודות השיפוץ בבית הספר עד לפתיחת שנת הלימודים. נכון לבוקר זה רוב עבודות השיפוץ המשמעותיות הושלמו ואפשרו למעשה את פתיחת שנת הלימודים. עם זאת בחרו חלק מן ההורים שלא לשלוח את ילדיהם לבית הספר.

"יש לציין כי בשיחה משותפת עם וועד הורי בית הספר הוסכם כי כלל התלמידים ישובו מחר לפעילות מלאה".