צילום: shutterstock נמשך הלחץ לקיים הפרדה בפסגת זאב: תושביה החרדים של השכונה פנו בשבוע שעבר לחבר מועצת העיר ומחזיק תיק החינוך החרדי צביקה כהן (ש"ס), בדרישה לעכב העברת תקציבים למינהל הקהילתי בשכונה, עד אשר יאפשר שעות הפרדה בין גברים לנשים בספרייה השכונתית, וכן יפתח פעילויות קהילתיות בהפרדה.

ברקת הבטיח שהגלריה לא תיסגר? אז מה
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

"אין לחרדים שום דבר בפסגת זאב, לא חוגים, לא ספרייה", אומר אחד הרבנים בשכונה. "עכשיו קיץ ולצערנו הרב יש פה בנות שהולכות ממש חשוף. כאדם חרדי אני רוצה לשמור על הילד הקטן שלי מפני הדברים האלה, כדי שלא ייחשף למראות לא בריאים".לפני כשבועיים פורסם ב-mynet כי החרדים פנו למינהל הקהילתי פסגת זאב בדרישה לפתח פעילויות נפרדות לגברים ולנשים. הדרישה עוררה זעם בקרב התושבים החילוניים, שמהווים את הרוב בשכונה. יו"ר המינהל הקהילתי, אהוד רמב"ח, הסביר שאין בכוונתו להיענות לדרישה מאחר שהפעילות שדורשים החרדים לא תואמת את צביונה הפלורליסטי של השכונה.

יש לציין שהספרייה כלל לא נמצאת באחריות המינהל הקהילתי אלא באחריות עיריית ירושלים.


רונן בן יאיר, חבר הנהלה במינהל הקהילתי, יצא להגנת הציבור החרדי ומבקש להרגיע את החילוניים. "הרבנים הבטיחו לי בתקיעת כף שהם לא יכפו דת על אף תושב בשכונה", אמר . "מדובר באברכים תושבי השכונה, שחלקם עובד ולומד, חלקם שירתו בצה"ל, לא מדובר על תושבים שיבוא לשרוף לנו בשכונה פחי זבל ולחסום כבישים".

נושא העיכוב בהעברת התקציבים על רקע דרישות החרדים עלה בתקופה האחרונה גם בהקשר של המינהל הקהילתי 'יובלים' בקרית יובל, כאשר במספר מקרים התנגדו חברי הסיעות החרדיות בועדת הכספים להעברת תקציבים למינהל, בשל חוסר הנכונות שלו לפתח פעילויות לציבור החרדי. הישיבות הללו לוו בדרך כלל בקריאות גנאי מצד חברי המועצה כלפי הנהלת המינהל.


מהעירייה נמסר: "להנהלת הספריות לא הגיעה בקשה מהסוג הזה".