צילום: שלומי כהן החידושים והשיפורים הטכנולוגיים מגיעים גם לתחום איסוף האשפה בירושלים - אך ברחוב תחכמוני הקידמה והרצון הטוב הובילו דווקא לתוצאה הפוכה: הצטברות של כמויות אשפה גדולות.

שמורות הטבע של ירושלים הופכות לאתר אשפה
רק בירושלים: פח האשפה הפך למעבדת סלולר
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

.

לאחרונה התקינו ברחוב פחי זבל חדשים ומשוכללים, שטמונים ברובם באדמה וכך הם אינם מפריעים ואינם מזהמים את הסביבה. אז מדוע דווקא עכשיו כל מי שמסתובבים ברחוב נתקלו בערימות אשפה גדולות?

הסיבה היא שהרכב המיוחד שאמור להרים את הפח המשוכלל עדיין לא נכנס לשימוש. לכן החליטו בכיכר ספרא לנעול את הפחים, שכן אם יישארו פתוחים הם יתמלאו עד מהרה באשפה. מה שלא חשבו עליו הוא
שהתושבים בין כה וכה בוחרים להשליך שם את האשפה שלהם.

אבל יש גם פחי זבל שנעולים מסיבות אחרות - הפעם ברחוב הצפירה במושבה הגרמנית. כאן מדובר בפח הנושא את סמל העירייה, אך מישהו הרכיב על המכסה שלו מנעול והציבור הרחב אינו יכול להשתמש בו.

מהעירייה נמסר כי היא ממתינה שחברת הקבלן שתכננה את הפחים תשלים את העבודה ותצייד את המתקנים במכלי אשפה. בעירייה ציינו כי קיימים פחי אשפה סמוכים לשימושם של תושבי הרחוב.

"ברחוב הצפירה, מתקן האשפה הוקצה לבית הקפה 'קפית'. מכיוון שבתי עסק מסוגו מייצרים כמות רבה של אשפה, וכדי לשמור על הניקיון, העירייה מציבה בנוסף לפחי הזבל הציבוריים גם מתקני אשפה ייעודיים לעסקים".