צילום: נועם מושקוביץ ראש העירייה ניר ברקת לא נח ופועל בכל החזיתות במטרה לדלג על כיכר ספרא בירושלים ולהגיע היישר לפוליטיקה הארצית. כעת טוענים מקורביו כי הוא בודק אפשרות לרוץ לכנסת הבאה במסגרת מפלגה נפרדת ולא כחלק מרשימת הליכוד.

ברקת: "אשקול להיות השר לענייני ירושלים"
סיעתו של ברקת: החריגה מהתקציב והעונש
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynetבסביבתו של ברקת טענו השבוע כי אחרי ניסיונותיו לחזר אחרי מפלגת השלטון נבחנת אופציה מעניינת נוספת, ולפיה כשיוכרזו בחירות לכנסת וראש הממשלה בנימין נתניהו יתמודד לקדנציה נוספת הוא יריץ מפלגה נפרדת שהוא יעמוד בראשה. מדובר במפלגה בעלת צבע כלכלי־חברתי שתדגול בצדק חברתי ותהיה בעלת נטיות ימניות־מרכזיות.

בקרבתו של ברקת טוענים כי סיכויי מפלגה כזו לקרום עור וגידים טובים לאור העובדה שברקת מוכיח את עצמו כמי שמסוגל להוביל מאבקים ארציים. לראיה, ברקת מוביל מאבק לתקצוב דיפרנציאלי של רשויות, כך שהרשויות החלשות יקבלו יותר מהחזקות. על פי התוכנית, ששותפות לה רשויות מקומיות נוספות כמו כפר סבא ורעננה, רשויות חזקות יוותרו על חלק מהתקציבים שהן מקבלות מהמדינה וכך יאפשרו להגדיל את תקציביהן
של הרשויות המקומיות החלשות. התוכנית זוכה לתמיכה של אגף התקציבים באוצר, ואם היא אכן תתקבל ייתכן שכבר בשנה הבאה השיטה תאפשר לתקצב את הרשויות באופן דיפרנציאלי.

בקרבתו של ברקת אומרים כי פעילותו בנושא העניקה לו חשיפה ארצית גדולה, שעשויה לסייע לו אם יחליט להקים רשימה חברתית־כלכלית שתתמודד בבחירות לכנסת בבוא היום. אם מפלגה כזו תקבל עשרה מנדטים ברקת עשוי לקבל תפקיד של שר בכיר בממשלה, בדומה לשר משה כחלון שעם עשרה מנדטים הפך להיות שר אוצר וממונה על מינהל התכנון ורשות מקרקעי ישראל.

יש לציין כי האפשרות נמצאת כרגע רק בשלבי בדיקה, בשל העובדה שלברקת אין עדיין מספיק כוח בליכוד והוא לא צבר כוח אלקטורלי שיאפשר לו לזכות במקום ריאלי ומכובד בפריימריז של המפלגה. עם זאת, ברקת ממשיך לחמם מנועים ומעדיף להצטייר כמי שמזוהה עם מפלגת השלטון. אחרי הצעד המפתיע של צירוף ראש סיעת הליכוד־ביתנו משה ליאון לסיעתו, ברקת ממשיך לפקוד אנשים לליכוד במטרה לגייס כמה שיותר מתפקדים ותומכים. בשבועות האחרונים דיווחו סוחרים בשוק מחנה יהודה כי אנשיו של ברקת תרים במרץ אחר מתפקדים חדשים לליכוד בשוק ובאזורים הסמוכים לו.

מהעירייה נמסר: "הדברים אינם נכונים. ברקת עוסק אך ורק בקידומה ופיתוחה של ירושלים".