בבית הספר 'בית יעקב בית וגן', שבו החלו ללמוד השבוע 1,850 תלמידות, ההורים מודאגים בעיקר מדבר אחד: הצפיפות הבלתי אפשרית שהביאה לידי כך שהשנה נפתחו במוסד לא פחות מתשע כיתות א'.

המורים: תנו לתקשר חופשי עם תלמידים בווטס אפ
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

במבנה קיימים שני שערים, אך בהיעדר תקציב למאבטח נוסף נאלצות הבנות להיכנס דרך שער אחד בלבד והעומס עליו רב מלהכיל. בנוסף, בכניסה לבית הספר יש גרם מדרגות יחיד המוביל לכיתות ומדי יום הילדות עולות ויורדות בו ויש סכנה שאחת מהן תיפול או תימחץ. "זה כמו שיטפון של תלמידות", אומר אב לילדה בכיתה א'. "ליוויתי אותה השבוע ואחזתי בידה חזק כדי שלא תימחץ. כל כך התרגשתי ללוות את הילדה שלי לכיתה א', אבל אי אפשר היה להתעלם מהסכנה שאורבת לה. זה פיקוח נפש".בשל הצפיפות בבית הספר צריכות התלמידות לעמוד מדי בוקר זמן רב בכניסה עד שהן מצליחות לעבור בשער, וממתינות גם דקות ארוכות בתור לשירותים. מלבד זאת, גם רפורמת 'הכיתה הקטנה' של משרד החינוך, שקובעת שמספר התלמידים בכיתה לא יעלה על 34, פסחה על בית הספר: בתשע כיתות א' במוסד לומדות במווצע 35 תלמידות בכיתה.

בעירייה מודעים לצפיפות ולבעיות הבטיחות, ולפני כחצי שנה הגיע ראש העירייה ניר ברקת לביקור בבית הספר. בתום הביקור אמר שהוא שוקד למצוא פתרון, אך עד כה לא נעשה דבר. בביקור נוסף הגיעו למקום נציגים ממינהל החינוך החרדי (מנח"ח). ועד ההורים דרש לדעת מדוע לא מקצים לבית הספר מאבטח נוסף כדי להקל על העומס בשערים, אך במנח"ח לא סיפקו תשובה ואף הציעו להורים לקיים בעצמם תורנות שמירה.

"לא נכנע לציניות ולא נשתוק", אומר אב לילדה בבית הספר. "אנחנו מחויבים לביטחון ילדותינו ואסור לחכות עד שחלילה יקרה אסון. התנאים פה אינם מאפשרים לקיים מסגרת בית ספרית תקנית. חמור שכל כך הרבה זמן ממתינים לפתרון".

יו"ר המינהל הקהילתי בית וגן הרב שלמה ריין: "אנחנו מכבדים את מקבלי ההחלטות אבל מצוקת בית הספר לא מצליחה להיפתר בגלל בירוקרטיה, והמציאות הזאת לא צריכה לבוא על גבן של הילדות".

העירייה: "בעיית הכניסה לבית הספר בית יעקב בבית וגן מוכרת. בסיור מיוחד שנערך במקום הונחו גורמי המקצוע להסדיר את ההיבטים הבטיחותיים הנדרשים במקום, מתוך אחריות לתלמידות בית הספר. בנוסף מתקיים במנח"ח דיון בנוגע לפתרון נושא האבטחה בשעות תחילת הלימודים. העירייה תוודא את ביצוע העבודות בשטח. העירייה פעלה למען פתיחת מספר מרבי של כיתות א' בבית הספר, אך הדבר לא קיבל את הסכמת נציגי הקהילה".