מלחמת הדת מגיעה לגנים בגבעת מרדכי: גני הילדים החרדים בשכונה, שאושרו לאחרונה על ילדי העירייה ואמורים לפתור את המצוקה הקיימת בשכונה, נמצאים כעת בשלבי בנייה אך הקמתם טרם הושלמה. בנוסף, התושבים החילונים והדתיים-לאומיים טוענים כעת כי החרדים דורשים לקבל לידם גם את שני הגנים המתוכננים למגזר הממלכתי והממלכתי-דתי.

המיקום הלא ייאמן של גן הילדים
ומה רוצים החרדים בקרית יובל?
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

בגבעת מרדכי פועלים כיום ארבעה גני ילדים חרדיים, בהם לומדים כ-140 ילדים, רובם תושבי השכונה וחלקם מגיעים מהקטמונים. אלא שמתוכם רק גן אחד פועל באופן תקני, ואילו שני גנים פועלים בתוך דירות מגורים וגן נוסף פועל במבנה שהיה בעברו חנות ירקות. לדברי גורמים חרדים, המבנה אינו מתאים לשמש גן ילדים בשל מחסור בחלונות ושטח משחקים מצומצם במיוחד של כ-20 מטר.לאור המצוקה, העירייה אישרה לפני מספר חודשים בנייה של שני גנים חדשים למגזר החרדי, שהקמתם הייתה אמורה להסתיים עד תחילת השנה. אלא שבהמשך הוחלט לבנות מעל גני הילדים המתוכננים שני גנים נוספים לחינוך הממלכתי והממלכתי-דתי, ובעקבות ההחלטה הבנייה התעכבה במספר חודשים.

יש שטוענים כי אחת הסיבות למחאת החרדים היא ניסיון להשפיע על צביון השכונה. לדברי חבר מועצת העיר אלעד מלכא ('התעוררות'), נציגי המגזר דורשים לקבל גם את שני הגנים הנוספים שעתידים לקום במתחם, אשר לא מיועדים לילדי המגזר החרדי. "מדובר בחוצפה ממדרגה ראשונה", אומר מלכא. "זה נכון שקיימת מצוקה וכרגע יש להם פתרונות זמניים, אך ברגע ששני המבנים החדשים יהיו בנויים יהיה להם מענה מלא לצורכיהם. הם גם אומרים בפה מלא שהם מעוניים לתת מענה לילדים משכונות אחרות, וזה מוכיח שכוונתם היא לא רק מתן פתרונות לתושבי השכונה אלא השפעה על השכונה ושינוי הצביון שלה".

העירייה: "עיריית ירושלים פועלת למען כלל ילדי העיר מכלל האוכלוסיות והמגזרים, ללא כל הבדל דת, גזע ומין. העירייה רושמת הצלחה רבה בפתיחת שנת הלימודים במגזר החרדי. השקעת העירייה נעשתה בהתאם לצרכי החינוך ובמקביל לביצוע תכנית אב לצמצום פערים במבני חינוך חרדיים.

"עם זאת, עקב מחסור קיים בכיתות לימוד בשכונות החרדיות, קיימים מספר בתי חינוך שהפתרון המשולם אליו חותרת העירייה מתעכב מספר ימים. עד להסדרת המקום, נמצאו פתרונות זמניים שיוסדרו כבר בשבועיים הקרובים".