צילום: גיל יוחנן שחקן חדש במיזם המתוכנן של רמי לוי להפעלת בתי קולנוע מוזלים בירושלים אשר נחשף ב-mynet: מלך סרטי המתיחות והבורקס יהודה ברקן פנה לאיל המרכולים כדי לבחון שיתוף פעולה בקידום התוכנית שלו. ברקן אף ביקר במקום והציע לעזור ללוי באמצעות קשריו והכרותו עם הענף.

רמי לוי, הנהג ומריבת הנדל"ן בגילה
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

הכוונה היא לפתוח את הפרויקט במתחם רב־מכר בתלפיות. לוי כבר השיב לשחקן שישמח לקדם איתו מיזם ברוח הזאת. השניים מתכננים לנסות להוציא את הרעיון אל הפועל אף שמדובר בפרויקט מורכב שמימושו תלוי בלא מעט גורמים.כניסתו האפשרית של איל המרכולים לענף תעורר בוודאי גם התנגדויות מצד המתחרים בירושלים, שחוששים שהמותג 'רמי לוי' ימשוך מהם קהל פוטנציאלי.
השניים עשויים להתאים כשותפים גם בנושא השבת. ברקן, שחזר בתשובה כבר לפני שנים רבות, מסתמך בוודאי על הצהרותיו של לוי בעבר על כך שעסקים שבבעלותו לא יפעלו בשבתות וחגים.

משחק הכיסאות
לפני למעלה משבועיים, כשקומפלקס הקולנועים 'יס פלאנט' באבו־תור החל לפעול, נסגר מתחם בתי הקולנוע רב־חן בבניין רב־מכר שבתלפיות, שכן מדובר באותם בעלים: חברת 'תיאטראות ישראל', שהעדיפה לא להחזיק בשני מתחמים מתחרים במרחק קצר יחסית. בית הקולנוע עבר לידי הבעלים החדש יחסית של הבניין כולו - רמי לוי.איל המרכולים רכש את המתחם לפני כמה חודשים ממשפחת בליליוס, אחרי שבמשך שנים הוא החזיק רק בקומה התחתונה, שבה הפעיל סניף גדול של רשת 'שיווק השקמה'. לבד מהחייאת הקולנועים מתכנן לוי לפעול גם לשינוי הייעוד של המתחם כולו, בין השאר למלונאות ומגורים, לצד המסחר.
לפני חודש הכריז לוי ב"ידיעות ירושלים" על יוזמה להפעיל את בתי הקולנוע במתכונת חדשה: בתי הקולנוע, שיפעלו רק בימי חול ימכרו כרטיסים מוזלים באופן קבוע במחיר של 9.90 שקלים בלבד.

קומפלקס האולמות במתחם רב־מכר כולל שבעה בתי קולנוע. השטח הבנוי של הבניין כולו עומד על 220 אלף מ"ר, מתוכם 7,000 מ"ר למסחר. המתחם, שנבנה בשנות ה־90, עבר שיפוץ מקיף בשנת 2008 בעלות של מיליוני שקלים, בידי בעליו הקודמים.

השבוע טען לוי שחברת 'תיאטראות ישראל' הודיעה לו שהיא איננה מעוניינת למכור לו את הציוד והכיסאות ומעדיפה לפרק ולזרוק אותם או למכור את הציוד כפסולת מתכת, בלבד שהוא לא יוכל לעשות בהם שימוש.

לוי: "אני בהחלט לא מרים ידיים ובודק את העניין ברצינות. יש כיום שתי רשתות גדולות בתחום בתי הקולנוע בארץ ואני לא תכננתי בכלל להתחרות בהן, אלא לפנות לקהל שכרגע לא יכול להרשות לעצמו לבלות בקולנוע ולאפשר גם להם לצאת ולבלות. בכל מקרה, חוזה השכירות שלהם הסתיים ואני בודק איך יהיה ניתן להפעיל מחדש את בתי הקולנוע שנסגרו ובאיזה עלויות זה יהיה כרוך".

'תיאטראות ישראל': "הציוד של קולנוע רב־חן תלפיות מועבר לשימוש של בתי הקולנוע האחרים של רשת בתי הקולנוע רב־חן ברחבי הארץ".