צילום: צביקה לבנה המעיין של ליפתא הפך בתקופה האחרונה למקווה מאולתר עבור אברכים, שדורשים מהנשים השוהות במקום להתרחק על מנת שיוכלו לטבול בו בעירום. נשים מספרות שהוסבר להן כי מדובר במקווה לגברים ושעליהן לעזוב את המקום באופן מיידי. חלקן טוענות כי נחשפו לקללות ואף לאיומים. לדבריהן, התופעה שכיחה במיוחד בימי שישי.

דרישה להפרדה גם בספרייה
לא יאמן: הפרדה בקייטנה לילדים בני 8
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

תושב העיר צביקה לבנה מספר כי חווה כבר מספר תקריות לא נעימות במעיין, כשהאחרונה אירעה בשבוע שעבר. "הגעתי למקום עם הבת הבכורה שלי וחבר שלה. הכל היה בסדר והיו שם צעירים וצעירות וגם ילדות קטנות שקפצו למים", הוא משחזר. "אחרי זמן מה הגיעה קבוצה של אברכים. נציג שלהם התקרב אלינו וביקש מהבנות מסביב לבריכה לפנות את המקום לחמש דקות כדי שהם יוכלו לטבול. משיחה שקיימתי עם אחד הצעירים הבנתי שהם בטוחים שזה מקווה ושיש להם זכות לבקש ואף לדרוש מהמבקרות במקום לכבד את הצורך שלהם לסביבה סטרילית מנשים".במקרה אחר, מספר תלמידות ליד"ה שהגיעו למקום נתקלו באיומים מצד צעירים ששהו במים. האברכים פקדו עליהן לעזוב את המקום, וכאשר סירבו איים אחד הגברים כי אם לא יעזבו ידקור אותן. בעקבות האיום עזבו הנערות את המקום.

החשש הגדול בקרב התושבים הוא לא רק מהתופעה עצמה, אלא ממצב בו השימוש של האברכים במעיין לכמה דקות מדי פעם יהפוך להשתלטות קבועה על המקום. מקרים כאלו אירעו בעבר במעיינות אחרים בארץ, שבתהליך הדרגתי הפכו למקוואות רשמיים וסגורים של ממש, כדין וכחוק.

רשות הטבע והגנים: "הנושא לא מוכר לנו. פקחינו יבחנו האם יש אמת בדברים, במידה שכן נפעל להפסיק את התופעה".