סערה בעירייה: סגן ראש העירייה מאיר תורג'מן תקף לפני מספר ימים את חברת המועצה לורה ורטון (מרצ), ואמר לה, "שבי בשקט - את מפגרת", ו"את לא מבינה כלום". לטענת ורטון, היא לא הצליחה להבין מה עורר את זעמו של סגן ראש העירייה.

הרגע המביך של מאיר תורג'מן בבחירות האחרונות
'ברכות' גם בישיבות מועצה בבית שמש
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

בהמשך הישיבה קם תורג'מן ממקומו, לקח את המיקרופון מידיו של עובד קהילתי של המינהל הקהילתי גוננים וגירש אותו מהאולם בבושת פנים, לא לפני שהשתיק את האיש באמצע דבריו. העובד הציג עמדה מנוגדת לעמדה שביטא סגן ראש העירייה בדיון בנוגע להמשך ההעסקה של עובדי המינהל וקבלת משכורות.בהמשך הוציא תורג'מן מאולם גם את יו"ר המינהל הקהילתי גוננים אמיל ליבנר.

הדברים קרו במהלך דיון שנערך בוועדה למינהלים הקהילתיים בסוגיית הרכישה של שירותים קהילתיים ממינהל גוננים. מדובר בוועדה פתוחה לציבור, שאמורה להעניק במה לכל הצדדים הנוגעים בדבר להביע את עמדתם. הדיון נקבע במקביל להליך המשפטי שמתקיים בימים אלה ושבמסגרתו הורה השופט לעירייה בצו ביניים להעביר למינהל את כל התקציבים שסוכמו איתו בתחילת השנה. הדיונים בבית המשפט צפויים להתחדש אחרי החגים.

אין זו הפעם הראשונה שתורג'מן יוצא מכליו במהלך דיון בעירייה. בעבר, כשעוד היה חבר אופוזיציה, נאלץ ראש העירייה ניר ברקת להזמין את המשטרה בשני מקרים שונים כדי להוציא אותו מישיבות. גם לדברי ורטון אין זו הפעם ראשונה שתורג'מן מפגין התנהגות דומה.

"קורה בישיבות שהוא מקלל, מאבד שליטה ודופק על השולחן ואנשים מפחדים להעיר לו", מספרת ורטון, "אבל בעיקר צר לי שנציגי תושבים, שהם נבחרי ציבור בשכונות שלהם, היו צריכים לחוות חוויה כזאת. הסגנון הזה מבייש את העירייה. האדם הזה שקרא לי מפגרת מחזיק בתיק צמי"ד (צרכים מיוחדים; נ"נ) - אז כשהוא קורא לי מפגרת זו אמורה להיות קללה?"

ורטון אמרה כי תפנה לראש העירייה בדרישה שינזוף בסגנו על התנהגותו.

גם חברת המועצה עינב בר ('התעוררות'), שנכחה אף היא בדיון, מתחה ביקורת על סגן ראש העירייה. "כנבחרי הציבור מוטלת עלינו החובה להגיע ולשמוע את התושבים בסבלנות, בכבוד ובקשב רב, וזה לא מה שהיה בוועדה", אמרה. "לצערי האווירה היתה לא מכבדת ולא ראויה, ולכן הערתי על כך גם במהלך הישיבה".

תורג'מן סירב להגיב לידיעה.