המלחמה נגד קיום שיעורי נהיגה בשבתות בארנונה עולה שלב: מורי הנהיגה הערבים מדווחים על בלוני מים שנזרקים לעברם ומסכת איומים קבועה שהם נאלצים לספוג.

העסקים הירושלמים שהחליטו לפעול בשבת
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

תחילת הסיפור לפני כחודשיים, אז נתלה בכניסה לשכונה תמרור האוסר על קיום שיעורי נהיגה בשבתות. המורים הערבים, שהם היחידים שמקיימים שיעורי נהיגה בשבת, הבינו שהשלט מכוון ישירות נגדם ופנו בנושא לעירייה, שהחליטה לשנות את התמרור ולאסור על קיום שיעורי נהיגה בכל ימות השבוע בשעות העומס של הבוקר והצהריים.אלא שלמרות שינוי התמרור, מורי הנהיגה מדווחים כי המצב בשטח לא השתנה, אלא רק החמיר. "רציתי להיכנס לשכונה והיה שם תושב שעמד בכביש באמצע הצומת, החזיק חפץ באוויר והכריח אותי לפנות שמאלה", משחזר אחמד, אחד מהמורים. "הוא אמר לי 'אל תבוא לאיזור הזה. לך תלמד בשכונה שלך אוי ואבוי לכם אם תמשיכו לבוא לכאן' והתחיל לאיים. אנחנו לא מזיקים ולא מפריעים לאף אחד. אנחנו בסך הכל רוצים להתפרנס וזה פוגע בנו".

מי שעומד בראש המאבק מצד המורים הוא אקרם טוטא, שמספר כי בשבת האחרונה ספג בלוני מים שנזרקו על רכבו, הוטרד על ידי תושבים שלא נתנו לו לעבור וספג אמירות בוטות. "עד עכשיו בחרנו לא לפנות למשטרה כדי לא להלהיט את הרוחות, אבל ייתכן שכעת לא תהיה לנו ברירה", הוא אמר השבוע.
יש לציין שלפני שהתחילו האירועים סביב השלט לא נרשמו באיזור חיכוכים בין המורים לנהיגה לבין תושבי השכונה. אלא שכעת משוכנעים חלק מהתושבים שאף על פי שהוחלט על החלפת השלטים – רכבי ה'למד' לא אמורים להיות שם בשבת.

"העירייה יצרה פה תקדים. מחר יכולים לבוא תושבי קטמונים, קטמון, גילה, הר חומה ולהגיד לעירייה שגם הם מבקשים לאסור על רכב לימודי נהיגה להסתובב בשכונה. תושבי בקעה כבר הגישו בקשה כזו. אז אולי אני אתחיל ללמד נהיגה מהבית בהתכתבות?", אומר בועז, מורה לנהיגה בעיר. "חשוב לציין שלמעשה לא אנחנו יוצרים את הבעיה בארנונה. יש שם את אותם הפקקים כל בוקר גם בלעדינו".

העירייה: "פרקי הזמן המצוינים בתמרורים נקבעו במטרה לשמר את רווחתם של התושבים ואיכות חייהם במהלך כל ימות השבוע. מדובר בפרקי זמן תחומים, אשר נועדו לאפשר את חופש העיסוק של מורי הנהיגה מצד אחד, ולשמור על איכות חיי התושבים מן הצד השני".